Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

1 września. Pamiętamy.

Redaktor admin on 1 Wrzesień, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

II wojna światowa była wydarzeniem, które na stałe zapisało się na czarnych kartach historii świata. Każdego roku w całym kraju obchodzone są uroczystości upamiętniające bohaterów walki o niepodległość Polski. Nie inaczej jest w Pile, gdzie co roku jej mieszkańcy zbierają się, by oddać hołd poległym rodakom. Z wiązanką kwiatów, pod pomnikiem wraz z innymi pilanami, był także poseł Adam Szejnfeld.

Uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej, jak co roku, odbyły się pod Pomnikiem Zwycięstwa. Obecni byli, m.in. przedstawiciele organizacji kombatanckich, weterani, byli żołnierze, harcerze, reprezentanci pilskich zakładów pracy i szkół oraz organizacji pozarządowych. Byli oczywiście także pilscy parlamentarzyści: poseł Adam Szejnfeld i senator Mieczysław Augustyn oraz samorządowcy: prezydent Piotr Głowski, starosta Mirosław Mantaj, przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela oraz przewodniczący Rady Powiatu Marian Martenka.

Zebrane delegacje złożyły kwiaty i oddały cześć obrońcom, którzy bronili Polski przed najeźdźcą. Na zakończenie uroczystości zebrani mogli wysłuchać utworu skomponowanego przez Nalepa Band upamiętniający kaprala Piotra Konieczki, wg historyków, pierwszą ofiarę II wojny światowej, który zginął broniąc posterunku granicznego w Jeziorkach k/Kaczor pod Piłą.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)