Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

10 lat Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Potrzebujmy więcej takich placówek – uważa senator Szejnfeld.

Redaktor admin on 23 Styczeń, 2023 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld wziął udział w jubileuszu 10-lecia Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, uroczystość ta bowiem, to nie tylko lokalne wydarzenie, ale podkreślenie w dzisiejszych czasach niezwykłej wagi dla gospodarki oraz rynku pracy kształcenia zawodowego i ustawicznego.
Jestem tutaj z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że współpracuję na co dzień z Towarzystwem im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, które kultywuje pamięć o patronie Państwa Centrum i dlatego cenię sobie pracę organiczną oraz budowanie zawodowych kompetencji. Jestem tu jednak przede wszystkim także dlatego, że od zawsze, jako parlamentarzysta, zajmuję się ekonomią, gospodarką, przedsiębiorczością, a co się z tym wiąże i rynkiem pracy. Wiem zatem, jak bardzo wasze Centrum – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie – jest ważne i potrzebne – mówił podczas otwarcia uroczystości obchodów jubileuszu 10-lecia CKZiU senator Adam Szejnfeld.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie obchodziło 10-te urodziny. Senator Adam Szejnfeld jako honorowy gość jubileuszu, złożył gratulacje dyrektorowi centrum oraz staroście powiatu – Wszystko co dobre często rodzi się w bólach – senator nawiązał do kontrowersji, jakie dziesięć lat temu towarzyszyły podjęciu decyzji o powołaniu Centrum – ale mimo trudności jakie napotkaliście podczas tworzenia tej instytucji, dążenie do celu i upór doprowadziły, jak widzimy, do sukcesu – podkreślał senator Ziemi Pilskiej.
Uroczystości obchodów jubileuszu 10-lecia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie odbyła się w sali kinowej Złotowskiego Domu Kultury od niezwykle ciekawej multimedialnej prezentacji obrazującej historię powstania i rozwoju instytucji, a także charakterystyki działań oraz osiągnięć Centrum. Nie brakowało wspomnień i podziękowań, które zaprezentował dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Grzegorz Kolera. Wręczono także statuetki wyróżnionym przyjaciołom. Wśród osób, którym podziękowano znalazł się także senator Adam Szejnfeld. Z dumą wręczam statuetkę jako dowód wdzięczności i uznania za dotychczasową współpracę – podsumował Dyrektor CKZiU w Złotowie.
Dodatkowym puntem tego wydarzenia było również wręczenie dyplomów Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego dla starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego oraz dyrektora CKZiU w Złotowie Grzegorza Kolera. Senator Adam Szejnfeld, jako laureat oraz wieloletni współpracownik Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, wraz z Dominiakiem Górnym, sekretarzem Zarządu i dyrektorem biura Zarządu Towarzystwa, dokonali wręczenia dokumentów dyrektorowi i staroście.
Ciekawym akcentem uroczystości było otwarcie w tym samym dniu wirtualnej strzelnicy, która ma służyć uczniom, wychowankom i wszystkim chętnym, by kształcić swoje umiejętności strzeleckie.
W jubileuszu udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy oraz absolwenci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ale także licznie zgromadzeniu goście, a wśród nich także członkowie Zarządu Powiatu Złotowskiego, Radni Rady Powiatu Złotowskiego, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu złotowskiego, dyrektorzy placówek prowadzonych przez powiat, a także parlamentarzyści, którzy ponad podziałami politycznymi jednoznacznie podkreślali ogromne znaczenie Jubilata.
Na zakończenie uroczystości Adam Szejnfeld, w swoim imieniu, ale także pana Henryka Szopińskiego, radnego Sejmiku Wojewódzkiego, życzył CKZiU dyrektorowi Grzegorzowi Kolera oraz całej załodze kolejnych lat i dekad dynamicznego rozwoju.
- Niech wytrwałość oraz nieustająca satysfakcja towarzyszą Państwu w każdym dniu pełnienia tej ważnej i zaszczytnej misji jaką jest przekazywanie wiedzy, umiejętności oraz budowanie kompetencji zawodowych kolejnym pokoleniom – podsumował senator Szejnfeld
Całość uroczystości uświetniły występy młodzieży Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, jak również recital pianistyczny absolwenta tej placówki.

****
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie powstało na bazie szkół zawodowych z prawie 80-letnią tradycją. Każdego roku rozwija ofertę edukacyjną tak, aby absolwenci tych szkół byli atrakcyjni na rynku pracy. Od wielu lat prowadzi kształcenie zawodowe na poziomie technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz kształcenie ogólne w liceum ogólnokształcącym – oddział przygotowania wojskowego, jak również: liceum ogólnokształcące dla dorosłych, branżową szkołę II stopnia oraz kursy kwalifikacyjne. Szkoła posiada wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny klasopracownie, klimatyzowane pracownie komputerowe, siłownię wewnętrzną i zewnętrzną, sale gimnastyczne, biblioteki, pracownie do nauki przedmiotów zawodowych m.in.: elektryczne, elektroniczne, gastronomiczne, logistyczną, mechatroniczną i pneumatyczną oraz supernowoczesną na miarę XXI wieku pracownię diagnostyki samochodowej. Szkoła wykształciła już wielu cenionych fachowców, którzy znaleźli zatrudnienie w lokalnych zakładach pracy.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności
Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/Szejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/
www.tiktok.com/@szejnfeld

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)