Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

10 lecie Grupy Enea

Redaktor admin on 2 Grudzień, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wielkopolska spółka energetyczna ENEA S.A. w 2013 r. obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Powstała w 2003 roku, jako Grupa Energetyczna Enea S.A. Była to konsekwencja decyzji o utworzeniu Grupy Zachodniej i konsolidacji pięciu spółek dystrybucyjnych. W 28 listopada br. odbyły się oficjalne uroczystości związane z tą ważną dla spółki, Wielkopolski i krajowej energetyki rocznicą. Wziął w niej udział poseł Adam Szejnfeld, obecnie przewodniczący sejmowej Komisji ds. Związanych z Ograniczaniem Biurokracją, wcześniej przewodniczący Komisji Skarbu Państwa i Komisji Gospodarki.

Uroczystość odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu w Sali Ziemi. Podczas gali składano gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów pracownikom Spółki oraz Zarządowi. Z okazji jubileuszu odbył się również premierowy koncert Zbigniewa Preisnera „Mystic”.

***

1 stycznia 2003 r. powstał koncern pod nazwą Grupa Energetyczna Enea S.A. z Zakładem Głównym w Poznaniu. Było to konsekwencją podjętej rok wcześniej decyzji Ministra Skarbu Państwa o utworzeniu Grupy Zachodniej i konsolidacji pięciu spółek dystrybucyjnych: Energetyki Poznańskiej, Energetyki Szczecińskiej, Zakładu Energetycznego Bydgoszcz, Zakładu Energetycznego Gorzów Wlkp. i Zielonogórskich Zakładów Energetycznych. Latem 2007 roku doszło do wydzielenia Operatora Systemu Dystrybucyjnego pod nazwą Enea Operator Sp. z o.o., a jesienią nastąpiło objęcie przez Enea S.A. akcji Elektrowni Kozienice. 17 listopada 2008 r. Enea S.A., jako pierwsza spółka energetyczna, zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie ENEA odpowiada za 8 proc. energii wytwarzanej w Polsce. *

Źródło: http://energetyka.wnp.pl/

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)