epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

19. Gala Powiatu Konińskiego

Redaktor admin on 28 Styczeń, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Początek roku to w wielkopolskich samorządach czas podsumowań i spotkań noworocznych. 26 stycznia 2018r. odbyła 19. Gala Powiatu Konińskiego, podczas której nie zabrakło podsumowań, podziękowań, nagród oraz wspomnień ważnych wydarzeń, jakie odbyły się w 2017 r. Starosta oraz Przewodniczący rady Powiatu zaprezentowali także plany na najbliższy rok. W uroczystości udział wziął eurodeputowany z Wielkopolski, Adam Szejnfeld, który w swoim wystąpieniu pogratulował dokonań starostwa i życzył realizacji założonych planów na 2018r.

Gala Powiatu Konińskiego to coroczna uroczystość dedykowana mieszkańcom powiatu, którzy dostrzegają potrzebę działania dla jego dobra, a ich pasja, zaangażowanie i praca stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji z tym, co jest ważne dla samorządu i lokalnej społeczności. Podczas wystąpienia starosta koniński Stanisław Bielik podsumował miniony rok. Mówił nie tylko o inwestycjach Starostwa, ale też i o osiągnięciach uczniów powiatowych szkół, o pomocy społecznej, działaniach na rzecz ochrony środowiska, czy pozyskanych środkach zewnętrznych. – Jak co roku prowadziliśmy oszczędną gospodarkę finansową, a główny nacisk był położony na inwestowanie, rozwój i pomnożenie majątku powiatu. Dzięki temu nasze nakłady na inwestycje, remonty i konserwacje wyniosły ponad 24 miliony. Największym oczekiwaniem społecznym jest budowa i naprawa dróg, dlatego też nakłady na tę dziedzinę w ubiegłym roku wyniosły ogółem ponad 22 mln złotych – wymieniał starosta Stanisław Bielik. Przewodniczący rady natomiast, pan Janusz Stankiewicz, zapowiedział, że budżet Powiatu Konińskiego w roku 2018, w setną rocznicę niepodległości Polski przekroczy 100 mln zł.

W trakcie uroczystości wręczono Nagrody Starostwa Konińskiego, w tym sześć statuetek w czterech kategoriach:

  1. Gospodarka – laureatami zostały dwie firmy: Fabryka Materaców HEVEA w Ślesinie oraz ROLPLAN z Kleczewa.

  1. Działalność społeczna – laureatami zostały: pani Halina Rogowska, sołtys wsi Kramsk, radna gminy Kramsk oraz przewodnicząca Rady Seniorów Powiatu Konińskiego.

  1. Sport – Klub Sportowy „Sokół” Kleczew i Michał Rek, prezes Ludowego Zespołu Sportowego Orzeł „Osiecza”.

  1. Kultura - Orkiestra Dęta „QUANTUM” z Rychwała.

źródło: inf. własna oraz http://www.przegladkoninski.pl/

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Konin #PowiatKoniński #SpotkanieNoworoczne #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #JanGrabowski #Demokracja #Samorządterytorialny # Wolność #WolneWybory

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)