Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

20 lat Gaude Mater Polonia w PUSS w Pile.

Redaktor admin on 5 Październik, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 05.10.2020 w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile w Auditorium Maximum, zabrzmiało Gaude Mater Polonia. Jako symbol inauguracji roku akademickiego, której gościem był senator Adam Szejnfeld. W bieżącym roku pilska uczelnia obchodzi także jubileusz XX lecia. Brawa, gratulacje – mówi senator Adam Szejnfeld.

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica (PUSS), zainaugurowała rok akademicki już po raz 21 obchodząc tym samym 20 lecie istnienia uczelni, dzisiaj jako PUSS, a wcześniej jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile (PWSZ).

Uczelnia rozpoczęła kształcenie na 5 specjalnościach studiów licencjackich i inżynierskich. Dziś oferuje natomiast studia już na 11 kierunkach i 25 specjalnościach: technicznych, medycznych i społecznych, prowadzonych na poziomie studiów licencjackich i inżynierskich, ale także magisterskich. W roku 2000 zajęcia odbywały się w 2 budynkach, obecnie kampus akademicki ma imponujący kształt: 9 budynków dydaktycznych, w których znajdują się m.in.: najnowocześniejsze Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Fizjoterapii, Auditorium Maximum, hala sportowa -wszystko to na powierzchni ponad 70 tys. m2. PUSS w Pile zawdzięcza temu zaliczenie do grona największych uczelni publicznych północnej Wielkopolski oraz największych tego typu w całej Polsce. Uczelnia wypromowała do tej pory już 10 164 absolwentów.

Nowy rok akademicki w uczelni przy Podchorążych rozpoczęło 1400 studentów, w tym 550 studentów na pierwszym roku. Wśród zaproszonych gości byli Parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorstwa współpracujące z uczelnią, zaproszeni goście.

Honorowym gościem była małżonka zmarłego w tym roku Prof. zw. dr hab. Kazimierza Pająka wraz z synami. Prof. zw. dr hab. Kazimierz Pająk był rektorem ówczesnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w latach 2001-2009. Wykładał w Katedrze Ekonomii PUSS. Pamięć profesora uczczono chwilą zadumy i refleksji. Uroczysta inauguracja była też okazją do wręczenia stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce i w sporcie. Honorowy komitet obchodów 20-lecia PUSS w Pile przekazał na ręce rektora prof. dr hab. Donata Mierzejewskiego, nowy sztandar uczelni. Uroczystość inauguracji roku akademickiego uświetnił także wykład dr hab. Przemysława Frąckowiaka prof. PUSS pt. „Kryminalistyka z kryminologią. Pomiędzy praktyką a teorią”

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)