epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

25 lat Konkursu – laureatem większości Adam Szejnfeld

Redaktor admin on 16 Marzec, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Podwójny jubileusz – w bieżącym roku Tygodnik Pilski kończy 40 lat istnienia na rynku wydawniczym Wielkopolski, a jednocześnie w tym roku przypada także jubileusz 25. lat, obecnie realizowanego przez Tygodnik Pilski i Głos Wielkopolski, konkursu „Człowiek Roku”. Można powiedzieć, że poseł Adam Szejnfeld przez lata zdominował Konkurs, był bowiem laureatem tego dziennikarskiego plebiscytu aż 15 razy – w tym 11 razy zajmował pierwsze miejsce, trzy raz drugie i raz trzecie. Uroczysta Gala Nagród „Człowiek Roku” odbyła w Hotelu Gromada w Pile.

Dzisiejszy wieczór jest wspaniałą okazją do skierowania przede wszystkim serdecznych podziękowań dla czytelników Tygodnika Pilskiego i Głosu Wielkopolskiego za wierność naszej lokalnej i regionalnej prasie. Dumny jestem, że przez te wszystkie lata miałem przyjemność być, działać i współpracować wśród mieszkańców naszego subregionu oraz mieć kontakt z tak znakomitymi ludzi Ziemi Pilskiej oraz całej Wielkopolski Północnej, jakimi są laureaci konkursu „Człowiek Roku”. Przy tak niecodziennych jubileuszach, jeśli Państwo pozwolicie, po podziękowaniach skierowanych do Czytelników, zwrócę się ze słowami uznania i życzeniami także do dziennikarzy, redaktorów i pracowników Tygodnika Pilskiego, który święci w tym roku jubileusz czterdziestolecia istnienia oraz Głosu Wielkopolskiego, który jest starszym bratem naszego Tygodnika, a który patronuje i kontynuuje dobre inicjatywy dziennikarskie Tygodnika Pilskiego. Szanowni Państwo! Życzę Wam na następne dziesięciolecia pomysłowych inicjatyw, odważnych inwencji, a przede wszystkim dobrej veny oraz czytelniczej wierności. Życzę wszystkiego dobrego w dziennikarskiej służbie na rzecz demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego! – Bez wolnej prasy nie ma wolnych ludzi. – Bez wolności słowa nie ma wolności obywateli. powiedział w swoim wystąpieniu  europoseł Adam Szejnfeld, który ze względu na obrady Parlamentu Europejskiego w Strasburgu nie mógł być na Gali osobiście. Swoje  wystąpienie przekazał w formie video (do obejrzenia i odsłuchania na stronie: www.szejnfeld.pl)

Pierwszy raz w historii Konkursu została przyznania nagroda Grand Prix za wyjątkowe osiągnięcia. Dziennikarze Tygodnika Pilskiego przyznali ją prezydentowi Piły, Piotrowi Głowskiemu, za to, że Piła jest dziś marką na europejskim poziomie. W 2018 roku Piła, jako jeden z pierwszych w historii samorządów w Polsce został doceniony i wyróżniony Europejskim Znakiem Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym. Styl i jakość zarządzania docenili też mieszkańcy miasta wybierając prezydenta Głowskiego już w pierwszej turze na kolejną,  trzecią kadencję.

Dziennikarze Grupy Polska Press, wydawcy Głosu Wielkopolskiego i Tygodnika Pilskiego, przyznali swoje wyróżnienia i nagrody w poszczególnych kategoriach następującym osobom:

  1. W kategorii Kultura i Oświata – Stanisław Zalewski, nadleśniczy Krucz, inicjator i pomysłodawca Centrum Promocji Lasów Państwowych.
  2. W kategorii Służba Zdrowia i Działalność Społeczna – Krzysztof Trawiński, pomysłodawca Stowarzyszenie HSA Krok po kroku, dzięki któremu podwodny świat stanął otworem przed osobami niepełnosprawnymi.
  3. W kategorii Biznes – Mieczysław Kozłowski, twórca i właściciel firmy Komat, która specjalizuje się w produkcji mebli i urządzeń ze stali nierdzewnej.
  4. W kategorii Wydarzenia – Pociąg Wolności, Estera Naczk i Ewelina Wyrzykowska udowodniły, że Piła talentem stoi i stworzyły teatralno-muzyczne widowisko z udziałem utalentowanych debiutantów pilskiej sceny.

Dziennikarze nagrodzili także osoby i drużyny związane ze sportem:

  1. Sportowiec Roku – Mikołaj Tobera, zawodnik Sportów Walki Piła, który w 2018r. zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Seniorów.
  2. Sportowy Talent Roku – Dawid Borowik, junior Gwdy Piła, złoty medalista w biegu na 400 m w  Mistrzostwach Polski LZS.
  3. Sportowiec Amator Roku – Zbigniew Makowski, polski sztangista, który w minionym roku zdobył srebrny medal w Pucharze Świata Masters.
  4. Drużyna Roku – ENEA PTPS Piła.
  5. Trener Roku – Ignacy Krzewiński, trener Gwdy Piła.

Więcej o zwycięzcach oraz pozostałych nominowanych można przeczytać w najnowszym wydaniu „Tygodnika Pilskiego”.

Pełna treść życzeń od posła Adama Szejnfelda można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/SjuLLb8hXGU.

#TygodnikPilski #Piła #Wielkopolska #UniaEuropejska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #KoalicjaEuropejska #AdamSzejnfeld #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #Samorząd #Biznes #Kultura @PoselSzejnfeld

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)