Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

25 lat tańca

Redaktor admin on 20 Październik, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Pilski Zespół „Szafirki” w tym roku obchodzi swoje Srebrne Gody. Przez 25 lat działalności tańczyło w nim niezliczona liczba dziewcząt, sama założycielka – Joanna Łapińska, mówi, że były to setki dziewcząt. Z okazji jubileuszu zespół wystawił balet Piotra Czajkowskiego „Dziadek do Orzechów”. Pełna widownia mogła podziwiać obecne oraz były tancerki występujące w Szafirkach.

Dziewcząt, które występują w Szafirkach od wielu lat jest sporo. Jedną z nich jest 11 letnia Tosia Wróbel, która już od 7 roku życia jest związana z grupą. Jej talent został oceniony na tyle wysoko, że otrzymała jedną z głównych ról przedstawienia, czyli Klarę. Jednak niezwykle utalentowanych i działających w szafirkach dziewcząt jest zdecydowanie więcej. Wszystkie podkreślały, że najważniejsze dla nich jest to, że mogą tańczyć i zawiązywać przyjaźnie. Joanna Łąpa podkreśliła, że widowni najważniejsi byli rodzice i dziadkowie, którzy długie godziny poświęcali na przygotowanie strojów na występ. Założycielka podziewała także sponsorom, bez których to wspaniałe wydarzenie nie miałoby miejsca.

Szafirki to zespół założony przez Jolantę Łapińską w 1986 roku. Przez 25 lat swojej działalności zespół dał niezliczoną ilość koncertów w kraju i zagranicą, m.in. we Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Węgrzech i Rosji. Obecnie skupia ok. 80 utalentowanych dziewcząt , a bogactwo repertuaru pozwala Szafirkom na przygotowanie programu artystycznego na różne okoliczności. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany – wariacje i tańce z baletów (Dziadek do orzechów, Jezioro łabędzie, Korsarz, Śpiąca królewna, Coppelia), tańce charakterystyczne (taniec kurczaków, Śnieżka i krasnoludki) oraz tańce klasyczne i rewiowe.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)