epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

30-lecie Operatorów Komunikacji Elektronicznej

Redaktor admin on 22 Maj, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Sopot gościł uczestników konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej oraz VIII Forum Telewizji Lokalnych. Wszystko połączone zostało z jubileuszem 30-lecia branży telewizji kablowych w Polsce. Wśród gości honorowych Konferencji był Lech Wałęsa oraz Adam Szejnfeld.

Mijające trzydzieści lat polskich przemian, to także trzydzieści lat udziału obecnego biznesu cyfrowego w budowaniu nowoczesnej Polski. Zaczynaliście od rozbijania państwowego monopolu na telewizję, następnie poprzez rozwój sieci kablowych TV, telefonii, aż w końcu dostarczania internetu, przekształciliście się najnowocześniejsze przedsiębiorstwa bazujące na nowych technologiach. Dzisiaj za ten wkład w budowanie rynku cyfrowego oraz rozwój nie tylko naszej gospodarki, ale i polskiego społeczeństwa należy Państwu bardzo gorąco podziękować – mówił podczas swojego Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Pierwsza ogólnopolska telewizja kablowa powstała w Polsce w 1989 roku i była wówczas symbolem upadku cenzury oraz monopolu informacyjnego jednej partii, wprowadzenia gospodarki rynkowej oraz zapanowania upragnionej wolności, która szybko zmiatała stary porządek tworząc nowy ład gospodarczy i medialny. Operatorzy kablowi mają duże zasługi we wprowadzaniu telewizji cyfrowej, VoD czy szerokopasmowego Internetu, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie funkcjonowania mediów i telekomunikacji. Wspólnie z nadawcami oraz producentami sprzętu tworzą ważny i innowacyjny sektor gospodarki.

Program tegorocznej konferencji przewidział dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenę zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu, regulatorów i ekspertów. Przedstawiciele PIKE do udziału w konferencji zaprosili jak zwykle znakomitych gości, aby wspólnie przedyskutować, jak obecne zmiany rynkowe wpływają na prowadzenie biznesu, rozumienie prawa, na kształt otoczenia instytucjonalnego i na samych konsumentów.

***

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) zrzesza około 110 firm stanowiących integralną część polskiego rynku mediów elektronicznych. Do Izby należą operatorzy szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oraz producenci oraz dystrybutorzy sprzętu i usług wykorzystywanych przez operatorów w ich działalności biznesowej.

Dwa razy do roku PIKE wraz z Polską Fundacją Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL (www.fundacjapiksel.pl) organizuje konferencje i wystawy:

• wiosenną, o charakterze krajowym, na ok. 300 osób,

• jesienną, o charakterze międzynarodowym, połączoną z wystawą, na ok. 700 osób.

Są to jedne z największych w kraju spotkania reprezentantów środowiska mediów elektronicznych. Członkowie Izby spotykają się z członkami Parlamentu, przedstawicielami ministerstw, organów regulacyjnych, z nadawcami telewizyjnymi oraz producentami i dystrybutorami sprzętu. Gośćmi Konferencji są przedstawiciele europejskich samorządów gospodarczych operatorów komunikacji elektronicznej. Na stanowiskach wystawienniczych prezentuje swoje osiągnięcia i ofertę kilkadziesiąt firm: producenci i dystrybutorzy sprzętu do budowy sieci telekomunikacyjnych, nadawcy i dystrybutorzy programów telewizyjnych, firmy internetowe.

źródło: inf. własna oraz PIKE

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

#PIKE #KomunikacjaElektroniczna #TV #Telewizja #Telefonia #Internet #Nadawcy #EPL #ParlamentEuropejski @PoselSzejnfeld #UE #Szejnfeld #AdamSzejnfeld #KoalicjaEuropejska #PrzyszłośćPolski #WielkiWybór #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #RynekMedialny

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)