epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

380. lat Swarzędza

Redaktor admin on 22 Styczeń, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Spotkanie noworoczne Miasta i Gminy Swarzędz ściągnęło na samorządową uroczystość znamienitych gości nie tylko ze Swarzędza, czy z powiatu poznańskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Gościem burmistrza Mariana Szkudlarka był także eurodeputowany Adam Szejnfeld. Doroczne podsumowanie minionego roku i prezentacja planów na nowy 2018r. odbyła się w pięknej Sali Koncertowej nowej Szkoły Podstawowej w Zalasewie, gmina Swarzędz.

Po przywitaniu gości zaprezentowano film prezentujący dokonania rajców i mieszkańców miasta i gminy w 2017r. Nowe drogi, ulice, szkoły oraz liczne przedsięwzięcia w zakresie kultury, sportu i rekreacji dowodziły zaradności i gospodarności samorządowców Swarzędza. Podobnie zaprezentowane plany na najbliższy roku mogą być podstawą do dumy mieszkańców tej świetnie rozwijającej się podpoznańskiej gminy, która w bieżącym roku obchodzić będzie jubileusz 380. lecia.

Eurodeputowany Adam Szejnfeld pogratulował dokonań i osiągnieć burmistrzowi i samorządowcom Swarzędza. Pogratulował także planowanych inwestycji, szczególnie zawracając uwagę na zamiar utworzenia Centrum Historii i Sztuki w Swarzędzu.

O przeszłości trzeba pamiętać – mówił eurodeputowany z Wielkopolski – ale jest to szczególnie wartościowe, kiedy historii się nie rozpamiętuje, lecz wyciąga się z niej wnioski na przyszłość. Powiedzonko: „mądry Polak po szkodzie”, powinno przejść wreszcie do historii – kontynuował poseł Szejnfeld. W swoim wystąpieniu nawiązał także do szczególnego znaczenia bieżącego roku nie tylko w historii Swarzędza, ale i Polski. Ten rok, to rok Waszego jubileuszu. Ale zbliża się także setna rocznica zakończenia I wojny światowej, setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a za nami jest sześćdziesiąta rocznica powstania Unii Europejskiej. Pamiętając o dziesiątakach milionów ofiar śmiertelnych i setkach tysięcy poszkodowanych powinniśmy sobie uświadomić, że wreszcie mamy pokój dzięki Zjednoczonej Europie. Trzeba więc Unię Europejską cenić, chronić i o nią dbać, a nie podważać sens jej istnienia. To nasz wielkopolski, ale także polski, interes! – mówił poseł Adam Szejnfeld.

Po uroczystościach i wystąpieniach gości zebrani mogli podziwiać występy artystyczne, a na koniec wysłuchali noworocznego toastu wzniesionego przez Mariana Szkudlarka, burmistrza Swarzędza oraz Barbarę Czachurę, przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Swarzędz.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Swarzędz #Wielkopolska #SamorządTerytorialny #samorząd #Wybory #Poznań #Demokracja #UniaEuropejska #PlatformaObywatelska #ParlamentEuropejski #EPP #EPL #Polska #UE

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)