Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

40 lat stuknęło Bractwu Piwnemu

Redaktor admin on 5 Lipiec, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe, Różności. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wolna Niezależna Republika Szamoni. To właśnie tutaj, w roku 1975 „pękła” pierwsza beczka piwa na ranczo „Cygańskie Doły”. Od tego czasu, w tym uroczysku nad jeziorem, raz w roku spotykają się Bracia Piwni, kosztując złoty nektar bogów. Jubileusz 40-tecia Stowarzyszenia, jaki zorganizowano w dniu 3 lipca br. miał wyjątkowo uroczysty przebieg. Z tej okazji ustawiono głaz pamiątkowy oraz odsłonięto pomnik prezesa Bractwa. Wydano też okolicznościową księgę wspomnień Bractwa. Gościem Braci był Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego, który powiedział m.in. Barciom Piwnym, pomysłodawcom, założycielom, działaczom i członkom Stowarzyszenia, z okazji jubileuszu Braci, składam szczere gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszej wspaniałej działalności. Wasza aktywność społeczna, życzliwość, podtrzymywanie więzi we wspólnocie, a także kultywowanie długoletniej i zupełnie wyjątkowej w tej części Polski tradycji jest godne podziwu oraz pochwały.

Beczka Latowa” to statutowe Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia „Bractwo Piwne w Szamocinie”, które działa nieprzerwanie od 40 lat. Od zarania, beczka otwierana jest na ranczo „Cygańskie doły” Wolnej Niezależnej Republiki Szamoni. Bractwo jest zakonem męskim, do którego można wstąpić tylko po otrzymaniu rekomendacji od dwóch członków. Sama rekomendacja nie jest równoznaczna z przyjęciem kandydata. Na początku kandydat zostaje terminatorem, który dopiero po roku zostaje od zgłoszenie dopuszczony jest do próby. Próbą jest wypicie duszkiem jednego litra piwa, przy czym nie może zostać uroniona ani jedna kropla złotego trunku. Jeżeli próba nie zakończy się dla kandydata pomyślnie, to za zgodą, może on do niej przystąpić ponownie za rok. Wcześniej nie może być przyjęty w poczet braci piwnych. Każdy z członków Bractwa zobowiązany jest do obowiązkowego uczestnictwa z Walnym Zgromadzeniu, które odbywa się w pierwszy weekend lipca. Dwie nieobecności pod rząd skutkują automatycznym wykluczeniem z Bractwa (usprawiedliwienia statutowo nie są przyjmowane).

Jednym z członków Stowarzyszenia jest europoseł Adam Szejnfeld. Większość członków pochodzi z Szamocina i tu mieszka, ale jest też część braci mieszkających, czy pracujących poza Szamocinem, na przykład w Poznaniu. Prezesem Stowarzyszenia jest dr hab. Edward Jeliński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)