Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

50 lat Budowlanki

Redaktor admin on 6 Październik, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Popularna pilska „Budowlanka”, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalny nr 3, uroczyście obchodziła swoje 50-lecie. Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbyły się 4 października 2013 roku. Wśród zaproszonych gości był poseł Adam Szejnfeld. Na sali spotkali się emerytowani nauczyciele i aktywni nauczyciele, uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście, którzy przekazali na ręce dyrektora szkoły Adama Grzeszczaka życzenia pomyślności w dalszej działalności jednostki.

Z okazji 50-lecia szkoły ufundowany został sztandar, a jego fundatorzy zostali wpisani do Pamiątkowej Księgi Sztandaru. Na zakończenie uhonorowano założyciela szkoły. W wejściu głównym do szkoły odsłonięta została tablica poświęcona pierwszemu dyrektorowi ,,Budowlanki” Bogdanowi Tobole. Jak na rocznicę przystało nie zabrakło kronik, wspominkowych spotkań z nauczycielami, wystawy fotograficznej i pokazu multimedialnego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile w powiecie pilskim jest pionierem w kształceniu przyszłych budowlańców. Dzięki współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych oraz przedsiębiorcami, przyjmujących uczniów na praktyczną naukę zawodu, szkoła ciągle oferuje młodym ludziom solidne wykształcenie. Mimo problemów z jakimi na co dzień borykają się współczesne placówki oświatowe, na brak zainteresowania pilska budowlanka raczej nie narzeka.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)