Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

60 lat Szkoły Policji w Pile

Redaktor admin on 13 Wrzesień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile na stałe wpisała się w krajobraz miasta. W pierwszym roku swojej działalności miała 492 słuchaczy, dziś we wszystkich kursach uczestniczy średnio 5 tys. adeptów. 12 września 2014 r. szkoła obchodziła 60-lecie swojego powstania. W oficjalnych uroczystościach, które odbyły się w Teatrze Miejskim, udział wziął m.in. gen. insp. dr Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji w Polsce, który swoją karierę rozpoczynał w pilskiej szkole. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe oraz listy gratulacyjne dla zasłużonych pracowników.

W dniu Jubileuszu, życzę Państwu wytrwałości w realizowaniu zawodowego powołania, wierząc, że Wasz wysiłek znajdzie uznanie nie tylko w oczach przełożonych i współpracowników, ale również w oczach całego społeczeństwa, które powierzyło Wam pełnienie tej zaszczytnej służby. Życzę Państwu również, aby wykonywana przez Was praca była źródłem dumy…. – napisał w swoim piśmie gratulacyjnym poseł Adam Szejnfeld.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbył się Festyn dla Mieszkańców Piły, podczas ktorego przygotowano ciekawe ekspozycje: Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Studia Promocyjno – Handlowego “CREDO” w Pile. Na uwagę zasługiwały także liczne pokazy, które można było obejrzeć tego dnia: musztry policyjnej, musztry paradnej, sztuk walki, ratownictwa drogowego, tresury psa służbowego, działania wariografu, symulatora uderzeń i komputerowych testów egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo podczas festynu wybrano laureatów konkursu plastycznego “60 lat Szkoły Policji w Pile w oczach młodzieży”.

***

W pierwszym kursie szkoleniowym, który rozpoczął się w grudniu 1954 roku, udział wzięło 492 słuchaczy. Szkolenie trwało 4 miesiące. Baza dydaktyczno-szkoleniowa była w tym okresie skromna. Brakowało literatury zawodowej i pomocy naukowych. W okresie od 1969 do 1974 roku nastąpiła gruntowna modernizacja bazy naukowo-technicznej. Wybudowano nowe obiekty gospodarcze, socjalno-kulturalne i sportowe, usprawniające pracę Szkoły.

W 1989 roku rozpoczęły się w Polsce przemiany społeczne i polityczne. W związku z tym w kwietniu 1990 roku powołano do życia policję. Spowodowało to reformę szkolnictwa policyjnego, nastawionego na przygotowanie policjantów, służących społeczeństwu. Podczas 50-lecia Szkoły w 2004 r. placówka została wyróżniona odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” w dowód uznania za działania na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz otaczanie opieką dzieci, ludzi starszych i niepełnosprawnych. Dzisiaj, zgodnie ze swoją ponad 60-letnią tradycją Szkoła Policji w Pile specjalizuje się w kształceniu kadr policji kryminalnej. Policjanci przygotowywani są do wykonywania zadań związanych z pracą dochodzeniowo-śledczą oraz operacyjno-rozpoznawczą. W Szkole na kursach podstawowych do zawodu przygotowują się również nowo przyjęci policjanci.

źródło: inf. własna oraz Szkoła Policji w Pile

Marta Łasak

asystentka posła do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)