Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

79. rocznica powrotu Piły do Macierzy.

Redaktor admin on 19 Luty, 2024 dostępny w Komunikaty, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Z okazji 79. rocznicy wyzwolenia Piły władze miasta, przedstawiciele szkół, instytucji oraz zakładów pracy, a także mieszkańcy oddali hołd poległym za wolność Piły i niepodległość Polski.

Jak co roku, na placu Zwycięstwa w Pile, zebrali się mieszkańcy miasta, aby wspólnie upamiętnić wydarzenia sprzed prawie osiemdziesięciu lat i tych, którzy wtedy walczyli o wolność i niepodległość. W Pile ma to dodatkowy wymiar, gdyż miasto w II wojnę światową praktycznie przestało istnieć. Zostało bowiem zniszczone w swojej zabudowie miejskiej w szokującej skali – przestało istnieć ponad 80% budynków mieszkalnych i użytkowych.

By uczcić pamięć powrotu Piły do Macierzy, w samo południe na Placu Zwycięstwa upamiętniającym Tysiąclecie Państwa Polskiego oraz powrót do Macierzy Ziem Zachodnich liczne delegacje władz, instytucji i organizacji, w obecności pocztów sztandarowych i wojska, złożyły kwiaty pod pomnikiem. Obchody otworzyła i poprowadziła pani Beata Dudzińska, pełniąca obowiązki Prezydenta Piły, a w uroczystości wzięła udział także reprezentacja Biura Senatora Adama Szejnfelda, który w tym czasie przebywał na obradach Senatu w Warszawie. Oddanie pamięci i hołdu uświetniła obecność Wojskowej Asysty Honorowej 104. Batalionu Logistycznego oraz 122. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dolaszewie.

Dominika Kobiołka
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

zdjęcia źródło: Miasto Piła

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)