Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Aby wiosna przyszła szybciej niż… wiosna

Redaktor admin on 20 Grudzień, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Fundamentem nowoczesnego państwa jest demokracja oraz szacunek do prawa i narodu. W dzisiejszej Polsce łamie się konstytucję, nie przestrzega prawa i z pogardą odnosi do wszystkich, którzy nie popierają władzy. powiedział europoseł Adam Szejnfeld podczas wystąpienia na manifestacji zorganizowanej w Poznaniu przez Komitet Obrony Demokracji – My dzisiaj, po krótkim czasie rządów nowej ekipy, widzimy w Polsce brak szacunku do prawa, łamanie Konstytucji i co najgorsze – brak szacunku do społeczeństwa. Spotykamy się tutaj dzisiaj, aby żądać powrotu na drogę szacunku dla demokracji i prawa, a przede wszystkim szacunku dla nas, dla tych wszystkich, którzy nie popierają obecnej władzy – podkreślał eurodeputowany z Wielkopolski. Podczas manifestacji przemawiali wielkopolscy profesorowie, ludzie kultury i sztuki, społecznicy oraz przedstawicie opozycyjnych partii politycznych. W manifestacji udział wziął także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Po niespełna 40 dniach rządów PiS jasnym stało się, że nowa władza podważa fundamenty demokratycznego państwa oraz nie zamierza respektować obowiązującego prawa. Wypadki ostatnich dni budzą silne obawy, co do przyszłości demokracji w Polsce. Powstanie Komitetu Obrony Demokracji, organizatora manifestacji w Poznaniu i w ponad trzydziestu innych miastach w Polsce oraz za granicą, jest wyrazem zaniepokojenia społeczeństwa działaniami Prawa i Sprawiedliwości. KOD sprzeciwia się przede wszystkim próbie podważenia niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego, zmianom w ustawie o służbie cywilnej oraz zmianom w systemie szkolnictwa. Członkowie Komitetu oraz osoby wspierające jego działania podkreślają, jak ważne jest, aby społeczeństwo zrozumiało konsekwencje, które czekają nas wszystkich, jeśli zapędy władzy nie spotkają się z silnym sprzeciwem społeczeństwa.

Grudzień w naszym kraju źle się kojarzy. Pamiętamy grudzień roku 1970 i pamiętamy stan wojenny z grudnia 1981 roku. Ale dzisiaj, w grudniu 2015, nad Placem Wolności w Poznaniu wschodzi słońce. Oby ten grudzień nie był podobny do tych niechlubnych z przeszłości, w których władza także nie liczyła się ze społeczeństwie – poseł Szejnfeld pozdrowił też wszystkich Wielkopolan, którzy solidaryzują się z ideą KOD.

Fundamentem nowoczesnego państwa jest demokracja oraz szacunek do prawa i narodu. W dzisiejszej Polsce łamie się konstytucję, nie przestrzega prawa i z pogardą odnosi do wszystkich, którzy nie popierają władzy. Są w śród nas ludzie z całej Wielkopolskie, ze wsi, z małych miasteczek oraz z Poznania. Ale nie jesteśmy sami, dzisiaj protestuje cała Polska. Słyszeliśmy dzisiaj skandowanie – zima wasza, wiosna nasza – za kilka dni mamy Święta Bożego Narodzenia a potem Nowy 2016 Rok. Życzę państwu, aby wiosna przyszła szybciej niż… wiosna. – mówił do zebranych poseł Adam Szejnfeld

W Poznaniu manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji obyła się już po raz drugi. Dzisiejsze wydarzenie zgromadziło prawdziwe tłumy, było ponad 4 tys. osób. Wśród manifestujących pojawili się przedstawiciele wszystkich grup społecznych, co jest dowodem na głębokie niezadowolenie społeczeństwa z poczynań nowej ekipy rządzącej. Wśród zebranych można było dostrzec działaczy kultury, polityków, naukowców i aktywistów. Manifestacje odbyły się jednocześnie w 30 miastach w Polsce i za granicą. Jak zapowiadają organizatorzy – nie będzie to ostatnią tego typu inicjatywa.

W manifestacji KOD w Poznaniu wzięli udział również politycy, członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Justyna Pietryga

Biuro Adama Szejnfelda

Posła do Parlamentu Europejskiego

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)