epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Agresja nie do zaakceptowania!

Redaktor admin on 28 Listopad, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Ostatnie działania Rosji na Morzu Azowskim stanowią zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa Ukrainy, ale i jej sąsiadów, państw członkowskich Unii Europejskiej, jak i dla całej Europy. Dlatego czas na zdecydowaną reakcję ze strony Wspólnoty – podkreśla eurodeputowany Adam Szejnfeld, który w tej sprawie zwrócił się do Komisji Europejskiej.

Od marca 2014 roku, w odpowiedzi na bezprawną aneksję Krymu oraz celową destabilizację sytuację Ukrainy, Unia Europejska wprowadziła szereg sankcji wobec Rosji. Działania te trudno uznać za skuteczne, bowiem nie doprowadziły one ani do zwrotu Krymu Ukrainie ani do trwałego zaprzestania krwawych walk we wschodniej części tego kraju w rejonie Doniecka i Ługańska. W ostatnich doszło zaś do eskalacji konfliktu na linii Moskwa-Kijów.

- W dniu 25 listopada br. w Cieśninie Kerczeńskiej doszło do bardzo groźnego w swoich potencjalnych skutkach incydentu zbrojnego, mianowicie trzy okręty należące do ukraińskiej marynarki wojennej zostały najpierw ostrzelane, a następnie zajęte przez rosyjskie siły specjalne. Sytuację tę ocenić należy jako niezwykle poważną, bowiem po raz pierwszy doszło do ataku ze strony regularnych wojsk rosyjskich. Wcześniej mieliśmy zaś do czynienia z niewypowiedzianą przez Rosję wojną „hybrydową” prowadzoną przy pomocy pozbawionych jakichkolwiek oznaczeń i emblematów wojskowych czy narodowych „zielonych ludzików” lub tzw. separatystów – podkreśla eurodeputowany, dodając, że Rosja powinna jak najszybciej zwolnić zatrzymanych marynarzy oraz jednostki należące do marynarki ukraińskiej.

- Komisja Europejska nie może przyglądać się tej sytuacji bezczynnie. Powinna podjąć działania mające na celu pilne przywrócenie pokoju i stabilizacji politycznej w stosunkach pomiędzy Rosją a Ukrainą - podsumowuje europoseł Szejnfeld.

W lipcu 2018 roku w Brukseli odbył się 20-ty szczyt UE i Ukrainy, podczas którego przedstawiciele Unii Europejskiej ponownie wyrazili swoje stałe i niezachwiane wsparcie dla niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz potępili bezprawną aneksję Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską.

Więcej informacji na temat dotychczasowych sankcji wobec Rosji wprowadzonych przez Unię Europejską w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie można znaleźć na stronie:

https://www.consilium.europa.eu/pl/policies/sanctions/ukraine-crisis/

#Ukraina #Rosja #Krym #Pokój #Bezpieczeństwo #Zagrożenie #Stabilizacja #Sankcje #Bruksela #ParlamentEuropejski #KomisjaEuropejska #UE #PE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #Wielkopolska #Polska #Europa

Mateusz Grzelczyk

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)