Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Bogate państwo dla realizacji oczekiwań społecznych

Redaktor admin on 11 Lipiec, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Potrzebujemy bogatego państwa, które będzie potrafiło realizować oczekiwania społeczne – uważa poseł Adam Szejnfeld. Wielkopolska Platforma kontynuuje prace nad nowym programem. W piątek, przy współudziale Instytutu Obywatelskiego, zorganizowało w Poznaniu konferencję na temat nauki i szkolnictwa wyższego, wczoraj natomiast, w sobotę, odbyła się druga otwarta Rada Programowa Rady Regionu PO w Wielkopolsce. Wzięli w niej udział członkowie zespołów programowych oraz działacze regionalnych struktur PO.

Podczas spotkania zaprezentowano wyniki dotychczasowych prac zespołów programowych. W Wielkopolsce działania prowadzone są w ramach 5 zespołów zajmujących się takimi tematami jak prawo, edukacja, służba zdrowia, rozwój wsi oraz gospodarka i innowacyjność. Grupie przygotowującej propozycje z zakresu gospodarki i przedsiębiorczości przewodniczy Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego – Bardzo ważnym tematem jest obecność Polski w Unii Europejskiej, ale i w strefie euro. Platforma na pewno się do tego odniesie – mówił do zebranych europoseł Szejnfeld – Zasadniczą jednak sprawą będzie budowanie przez nas bogatego państwa mogącego spełnić oczekiwania swojego społeczeństwa. Nie da się osiągnąć tego celu bez wzrostu przedsiębiorczości oraz dobrze rozwijającej się gospodarki.

Spokane było również okazją do podsumowania dotychczasowych działań w ramach wielkopolskich Klubów Obywatelskich. Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, przyszłość służby zdrowia w Polsce, ustawa o obrocie ziemią rolną, kondycja i przyszłość samorządu – to niektóre z tematów, które poruszano w dyskusji po prezentacji aktualnego poziomu prac nad programem w poszczególnych zespołach programowych Wielkopolskiej PO.

Ważnym elementem dyskusji już nie tylko wewnątrzorganizacyjnej ale ogólnospołecznej są Kluby Obywatelskie. Zgodnie z przyświecającą ich powstaniu ideą, Kluby zapewniają forum do wymiany doświadczeń i opinii specjalistom, autorytetom i osobom zainteresowanym aktualnym życiem politycznym w Polsce. Gośćmi wielkopolskich Klubów byli dotychczas m.in. profesor Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, publicysta Paweł Wroński, socjolog i politolog profesor Radosław Markowski, Daniel Olbrychski oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld.

Justyna Pietryga

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)