Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Brawo Okręg Pilski!!!

Redaktor admin on 23 Czerwiec, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


Wieloletnia praca pozytywistyczna, praca od podstaw, wielkopolska praca – popłaca! Dowodzą temu wyniki wyborów prezydenckich w Wielkopolsce, w tym w Wielkopolsce Północno-Zachodniej. Dziękuję mieszkańcom naszego subregionu, dziękuję działaczom i wolontariuszom. Dziękuje wszystkim Wielkopolanom i mieszkańcom naszej Wielkopolskiej Ziemi – powiedział poseł Adam Szejnfeld, szef Okręgowej Platformy Obywatelskiej w Pile, wiceprzewodniczący PO w Wielkopolsce, oceniając świetne wyniki wyborcze pana Marszałka Bronisława Komorowskiego.

Okręg Pilski, czyli Wielkopolska Północno-Zachodnia, osiągnął jedne z najlepszych wyników wyborczych nie tylko w Wielkopolsce ale i w całej Polsce. To efekt wieloletniej pracy i zaangażowania nie tylko posła Adama Szejnfeld, ale wszystkich parlamentarzystów, samorządowców, działaczy, wolontariuszy i sympatyków Platformy Obywatelskiej naszego subregionu.

W Wielkopolsce frekwencja wyborcza była wyższa od średniej krajowej (Polska 54,85%, Wielkopolska 55,90%). Podobnie wynik Bronisława Komorowskiego był wyższy niż średnia krajowa (Polska – 41,22%, Wielkopolska – 46%,95%). Wynik natomiast Jarosława Kaczyńskiego w Wielkopolsce był niższy od średniej krajowej (Polska – 36,74%, Wielkopolska – 28,41%).

Jeszcze lepiej było w Okręgu Pilskim, którego szefem jest poseł Adam Szejnfeld. Tutaj w 8 na 11 powiatach wybory skończyłyby się w już w I turze. Do rekordzistów pod względem frekwencji należały powiaty: pilski (55,8%), wolsztyński (55,67%), obornicki (55,39%), chodzieski (55,31%), nowotomyski (54,41%). Natomiast pan Marszałek Bronisław Komorowski osiągnął najlepsze wyniki w następujących powiatach: chodzieskim (53,89%), szamotulskim (52,0%), obornickim (51,96%), międzychodzkim (51,35%), czarnkowsko-trzcianeckim (51,4%). Także w powiecie pilskim wybory zakończyłby się już w pierwszej turze z wynikiem 50,2%.

Brawo mieszkańcy subregionu pilskiego. Brawo. Dziękuję. Bardzo dziękuję – poseł Adam Szejnfeld.

Antoni Kolasa
Dyrektora Biura Poselskiego w Pile

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)