Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Bronią i chronią już 115 lat!

Redaktor admin on 21 Maj, 2023 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld z okazji jubileuszu 115 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Margoninie uhonorował jednostkę Medalem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość miała miejsce 20 maja br. i połączona była z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka Powiatu Chodzieskiego.

Dzisiaj straż pożarna, to nie tylko ochrona życia i mienia przed skutkami pożarów, ale także działania w zakresie usuwania klęsk żywiołowych, ratownictwo drogowe czy wodne, a nawet medyczne. Praktycznie nic, co wiąże się z bezpieczeństwem publicznym nie odbywa się obecnie baz udziału strażaków, tych zawodowych i tych ochotników. Narażacie swoje życie i zdrowie by chronić i bronić życie i zdrowie innych. Za to należą się wam – niezależnie od gratulacji z okazji wspaniałego jubileuszu 115 lecia OSP w Margoninie – najserdeczniejsze podziękowania za wasz trud i poświęcenie. Dziękuję, gratuluję i serdecznie pozdrawiam – powiedział senator Adam Szejnfeld wręczając Medal Senatu RP dla OSP w Margoninie. Medal odebrał prezes OSP Margonin pan Marek Żelek.

Poza senatorem Adamem Szejnfeldem udział w uroczystości wzięli m.in.  burmistrz Margonina, Janusz Piechocki, Michał Stelter, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chodzieży, zastępca komendanta KP PSP w Chodzieży bryg. Leszek Naranowicz oraz licznie zebrani strażacy i samorządowcy powiatu chodzieskiego.

Ważnym punktem uroczystości było odznaczenie i uhonorowanie zasłużonych dla pożarnictwa członków i działaczy OSP Margonin. Uroczystość zakończyła się festynem, który przyciągnął rzesze miłośników straży pożarnej nie tylko z terenu Miasta i Gminy Margonin, ale całego powiatu chodzieskiego.

****

Historia straży pożarnej w Margoninie sięga początków XX w., kiedy to 8 sierpnia 1908 r. powołano do życia straż ogniową. Strażacy z Margonina swój pierwszy chrzest bojowy przeszli 14 sierpnia 1909 r., gasząc pożar gospodarstwa rolnego w Sypniewie. Sztandar jednostka otrzymała w 1948 roku, a na początku lat 90. OSP w Margoninie została zarejestrowana jako stowarzyszenie, zyskując osobowość prawną. W 1995 r. jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.tiktok.com/@szejnfeld

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)