Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Browar Gontyniec na giełdzie w Warszawie

Redaktor admin on 5 Lipiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kolejna firma z Wielkopolski Północnej znalazła się na giełdzie. Browar Gontyniec w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect wzrósł w chwili notowań o 5 proc. Ale nieco później było już nawet 9,5%. Na rynek trafiło 1 mln akcji serii A oraz 178,6 tys. akcji serii B. W uroczystości udział wziął m.in. poseł Adam Szejnfeld, a także samorządowcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz powiatu chodzieskiego.


Browar Czarnków jest słynnym w całej Polsce browarem, który jako jedyny w niezmiennej od ponad 100 lat technologii produkuje piwo z naturalnych surowców i wyłącznie w naturalny sposób, bez używania żadnych przyspieszaczy, czy konserwantów, ani środków poprawiających smak. Browar Gontyniec, tworzący grupę z Browarem Czarnków, oferujący produkty marki Gniewosz oraz piwa marki Noteckie, to nowy browar, ale mający produkować piwo na tych samych tradycyjnych zasadach co Browar Czarnków. Powstał w 2010 r. jako start up. Obecnie browar dostarcza na rynek ponad 30 tys. hl piwa rocznie, lecz zamierza podwoić swoje moce do 65 tys. hl piwa rocznie poprzez uruchomienie własnego zakładu produkcyjnego w Kamionce. Browar Gontyniec i Czarnków sprzedają swoje wyroby w 764 punktach sprzedaży w sieciach handlowych na terenie całego kraju, ale obecnie rozpoczynają tworzyć również własną sieć.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)