Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Bruksela szansą dla młodych!

Redaktor admin on 4 Kwiecień, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Biurze Parlamentarnym posła Adama Szejnfelda w Brukseli zakończył się staż wielkopolskiej laureatki Konkursu „EuroStaż”. Konkurs ten, to wspólna inicjatywa Platformy Obywatelskiej, Europejskiej Partii Ludowej i Instytutu Obywatelskiego. Już po raz trzeci, dzięki konkursowi EuroStaż młodzi Polacy mieli okazję odbyć płatne staże w Parlamencie Europejskim.

- Cieszę się, że mogłem być częścią tego projektu i gościć w moim biurze laureatkę konkursu z Wielkopolski. Tego typu staże w międzynarodowym środowisku nie tylko zwiększają szanse młodych ludzi na rynku pracy, ale także uczą patrzenia na wiele kwestii z zupełnie innej perspektywy. To niezwykle cenne doświadczenie – powiedział poseł Adam Szejnfeld, podsumowując w Brukseli finał konkursu „EuroStaż”.

Konkurs „EuroStaż” ma na celu wyłonienie szesnastu laureatów, w wieku 19-26 lat, charakteryzujących się dużą wiedzą z zakresu struktur europejskich i umożliwienie im zdobycia doświadczenia zawodowego poprzez odbycie płatnego stażu w Parlamencie Europejskim. Ponadto osoby, które zajęły II i III miejsca w każdym z województw, miały okazję uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Poza zwiedzaniem najważniejszych instytucji Unii Europejskiej, w czasie spotkań z polskimi eurodeputowanymi dowiedzieli się o funkcjonowaniu UE „od kuchni”.

W marcu br. zakończył się staż laureatki konkursu z Wielkopolski odbyty w biurze posła Adama Szejnfelda w Brukseli. Podczas praktyki stażysta z Poznania zapoznała się m.in. z zakresem kompetencji oraz wewnętrznym funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego, a także relacjami Parlamentu z Komisją Europejską i Radą, czyli pozostałymi instytucjami UE biorącymi udział w procesie legislacyjnym. Praktykantka pracowała także przy sprawach, które podejmował w tym czasie poseł Adam Szejnfeld, m.in. w Komisji Handlu Międzynarodowego, Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów oraz w Komisji Rozwoju.

Patrz też: www.eurostaz.pl.

Joanna Jeżyk

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)