Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

By efektywność była ważniejsza niż efektowność

Redaktor admin on 25 Październik, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Żyjemy w czasach, w których efektowność jest ceniona wyżej niż efektywność – mówił na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu europoseł Adam Szejnfeld. Okazją do dyskusji na temat roli i miejsca pracy organicznej w dzisiejszych czasach była uroczystość wręczenia najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego – Statuetki Złotego Hipolita i nadania godności Wybitnych Osobowości Pracy Organicznej. 

Adam Szejnfeld, od lat blisko jest związany z Towarzystwem, w swoim przemówieniu pogratulował laureatom oraz podkreślił znaczenie dzisiejszej uroczystości. – Żyjemy w czasach, w których efektowność jest ceniona wyżej niż efektywność. W czasach, w których zmniejsza się wartość dokonań, w tym i sukcesów, a wzrasta postulatów i żądań. Tym bardziej ważne jest uhonorowanie osób prezentujących ideały pracy od podstaw, działalności organicznej. Za swój bohaterowie tych idei wysiłek nie oczekują nagród i zapłaty, gdyż najwyższym wynagrodzeniem i podziękowaniem jest dla nich rozwój Wielkopolski i całego naszego kraju, na który tak ciężko pracują. Ich działanie nastawione jest bowiem na efektywność, a nie efektowność. Dobrze jednak, że jest Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, które potrafi docenić pracę i działalności takich ludzi na rzecz naszej wspólnej, lepszej przyszłości. – Powiedział eurodeputowany Szejnfeld.

Laureatami Złotych Hipolitów w roku 2015 zostali:

  • Ksiądz Prof. Marek Jędraszewski – Arcybiskup Metropolita Łódzki,
  • Prof. Włodzimierz Fiszer – profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • Dr Zygmunt Nowak – architekt,
  • Prof. Maria Siemionow – profesor Uniwersytetu Illinios-Chicago w USA,
  • Prof. Norbert Skupniewicz – artysta, malarz,
  • Prof. Franciszek Ziejka – profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, rektor UJ w latach 1999-2005,
  • Dr Józef Zych – działacz ludowy, Poseł na Sejm RP, Marszałek Sejmu RP w latach 1995-1997.

Statuetki przyznawane są co roku osobistościom reprezentującym różne dziedziny, które poprzez swoje dokonania i postawę stanowią wzór wartości bliskich Towarzystwu – wartości patriotycznych oraz idei pracy organicznej. Laureatów, oprócz wybitnych osiągnięć w swojej dziedzinie, wyróżnia również kierowanie się poszanowaniem drugiego człowieka, krzewieniem idei rozwoju ewolucyjnego i zrównoważonego oraz dążenie do zachowania i rozwoju więzi społecznych. Dotychczas uhonorowano nimi 105 osób. W gronie nagrodzonych znalazły się takie osobistości jak Krzysztof Penderecki, Władysław Bartoszewski, Magdalena Abakanowicz czy Stanisław Dziwisz.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest organizacją promującą poprzez swoje działania wartości kojarzone z Wielkopolską, ale ważne dla całego kraju, dla całej Polski. Jest to praca u podstaw, rzetelność i odpowiedzialność społeczna. W dnu 24 października w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu wręczono najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Towarzystwo. W uroczystości wziął udział europoseł Adam Szejnfeld, laureat Statuetki Honorowego Hipolita i godności „Lidera Pracy Organicznej” z 2011 roku oraz przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Ignacego Jana Paderewskiego.

Justyna Pietryga

Biuro Adama Szejnfelda

Posła do Parlamentu Europejskiego

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)