Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

By nie stracić z pola widzenia człowieka

Redaktor admin on 6 Styczeń, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Początek roku to zawsze czas podsumowań. Eurodeputowany Adam Szejnfeld tradycyjnie już wziął udział w Spotkaniu Noworocznym Starosty Powiatu Poznańskiego. Podsumowano na nim działalność samorządu w 2018r. oraz przedstawiono plany powiatu poznańskiego na rok 2019r. W uroczystości udział wzięło wielu wybitnych przedstawicieli świata polityki, samorządu, nauki, kultury, biznesu oraz duchowieństwa. W trakcie spotkania wręczono także doroczne Nagrody Starostwa Poznańskiego.

„Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie”. Te słowa Marilynne Robinson doskonale oddają etap życia, w którym się właśnie znalazłem – mówił Jan Grabkowski podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego. Dodał także, że  Zawsze powtarzam, że mam szczęście do ludzi. O podobnych priorytetach, systemie wartości, którzy demokrację mają we krwi. I tak naprawdę to oni są istotą sukcesu powiatu poznańskiego. Moje blisko 30-letnie doświadczenie pracy samorządowej uzmysłowiło mi jedno: we wszystkich działaniach nie wolno stracić z pola widzenia zwykłego mieszkańca.

W trakcie uroczystości tradycyjnie wręczono Nagrody Starostwa Poznańskiego, w tym roku nagrody otrzymali:

W kategorii inicjatywy obywatelskie – Ewa Wodzyńska, której doceniono niezwykłą aktywność społeczną oraz zaangażowanie w wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców regionu. Ewa Wodzyńska  aktywizuje i integruje środowisko amatorskiego artystycznego ruchu seniorów w powiecie poznańskim. Przy Kórnickim Ośrodku Kultury prowadzi zespół „Magnolie”, który bierze udział w przeglądach i festiwalach śpiewaczych oraz aktywnie koncertuje w gminie, jak i powiecie poznańskim. Jest pomysłodawczynią „Kórnickich spotkań muzycznych”. Opracowała i przeprowadziła projekt muzyczny „Bal u Białej Damy”, skierowany do dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie.

W kategorii przedsiębiorczość – firma STS Logistic Sp. z o.o., która nie tylko reaguje na potrzeby rynku, ale również przygotowuje projekty mieszkaniowe, związane z energią odnawialną oraz gospodarką ekologiczną. Mając na uwadze ludzi w potrzebie Wojciech Staniszewski, właściciel firmy bierze udział w akcjach charytatywnych i wspiera finansowo organizacje pozarządowe, dzięki czemu został odznaczony srebrną i złotą odznaką Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Prezes dbał też o mieszkanki Swarzędza i organizował dla nich bezpłatne badania mammograficzne.

W kategorii organizacje pozarządowe – Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, którą doceniono przede wszystkim za pomoc osobom niepełnosprawnym w procesie rehabilitacji oraz integracji ze światem ludzi zdrowych poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych.

źródło: inf. własna oraz www.powiat.poznań.pl

#Poznań #PowiatPoznański #SpotkanieNoworozne #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #PrezydentPoznania #JanGrabowski #StarostaJanGrabowski #Demokracja #Samorządterytorialny # Wolność

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)