Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Być przedsiębiorczym nie oznacza być przedsiębiorcą

Redaktor admin on 5 Grudzień, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Być przedsiębiorczym, nie oznacza być przedsiębiorcą. Człowiek przedsiębiorczy, to osoba ambitna, aktywna, wiedząca czego chce od życia. Więcej, człowiek przedsiębiorczy to taki, który ma swoją inicjatywę, jest zaradny, nie boi się ryzyka, wykazuje się kreatywnością, ma odwagę podejmować trudne decyzje, jest otwarty na inne osoby. Tak, osoba przedsiębiorcza nastawiona jest na sukces, ale jeśli dotknie ją niepowodzenie, to ma w sobie siłę, by podnieść się po przegranej. Dlatego takie osoby dają radę przeciwnościom realizując własne plany. Często zostają też i przedsiębiorcami. Życzę Wam zatem, abyście byli przedsiębiorczy – mówił Adam Szejnfeld, były przedsiębiorca, a obecnie Senator RP, podczas „Lekcji przedsiębiorczości” w Pile.

W ramach pilskiej lekcji przedsiębiorczości odbył się quiz, do którego pytania przygotowali senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, a zarazem przewodniczący senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przewodnicząca Rady Miasta Piły, pani Maria Kubica oraz oczywiście pomysłodawczyni projektu edukacyjnego, wiceprezydent Miasta Piły, pani Beata Dudzińska.

Całość lekcji prowadził, red. Jerzy Wyczechowski, natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę upominki ufundowanie nie tylko przez miasto Piłę, ale także i przez senatora Adama Szejnfelda.

Punktem kulminacyjnym lekcji była prelekcja na temat „Trendów technologicznych, które zmieniają świat”, Macieja Kaweckiego, prezesa Instytuty Lema, autora cyklu w telewizyjnym programie „Dzień dobry TVN”. Wykład dr Macieja Kaweckiego, który prezentował młodym ludziom światowe innowacje technologiczne, które mają obecnie przeogromny wpływ na ludzi, społeczeństwa, ale i państwa, wywołał ogromne zainteresowanie uczniów pilskich szkół, uczestników lekcji przedsiębiorczości.

Nic tylko gratulować i…. kontynuować – podsumował pilski projekt senator Ziemi Pilskiej.

***

Lekcja Przedsiębiorczości realizowana jest w ramach projektu „Przedsiębiorcza Piła – Piła na start”. Projekt przewiduje organizację wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród młodzieży i jest elementem projektu „Miasto Piła z nową energią!”, realizowanego przez Piłę w ramach Programu „Rozwój Lokalny” a współfinansowanego ze środków Funduszy Norweskich oraz EOG – Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021 pod hasłem „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)