Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Bye, Bye Roaming! Ceny w dół!

Redaktor admin on 1 Luty, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kilkuletnia batalia o roaming dobiegła końca! Wczoraj w nocy przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Rady UE i Komisji Europejskiej zawarli porozumienie w sprawie sposobu regulowania hurtowego rynku roamingu. Teraz ceny dla indywidualnych użytkowników telefonów powinny pójść w dół!

- Zniesienie opłat za roaming, to namacalny przykład tego, jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie i zmienia je na lepsze. Wspólny Rynek to nie wyimaginowane hasło brukselskich biurokratów, czy pusty slogan, ale rzeczywistość, która nas otacza. Jestem pewien, że ta długoletnia walka przyczyni się do ułatwienia życia milionów Europejczyków, w tym Polaków, a także da impuls wielu przedsiębiorcom do pełnego korzystania z rewolucji cyfrowej i transgranicznych możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Komunikacja, która wielu bardzo dużo kosztuje, będzie teraz znacznie tańsza – podkreśla poseł Adam Szejnfeld, członek Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów.

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Rady UE i Komisji Europejski uzgodnili sposób regulowania rynków hurtowych w roamingu, czyli cen, którymi operatorzy obciążają siebie nawzajem, gdy ich klienci korzystają z innych sieci podczas pobytu w innym kraju Unii Europejskiej. Był to ostatni krok w kierunku całkowitego zakończenia opłat roamingowych wraz z dniem 15 czerwca 2017 r.

  1. I. Stawki hurtowe będą wynosić teraz:

  • 0,032 euro za minutę połączenia (do tej pory 0,05 euro);
  • 0,01 euro za SMS (do tej pory 0,02);
  • 7,75 euro za 1 GB danych (do tej pory 50 euro) i będą jeszcze maleć aż osiągną poziom 2,5 euro.

  1. II. Stawki hurtowe za przesył danych będą spadać w kolejnych latach następująco:

  • 6 euro za 1 GB danych (od 1 stycznia 2018 r.);
  • 4,5 euro za 1 GB danych (od 1 stycznia 2019 r.);
  • 3,5 euro za 1 GB danych (od 1 stycznia 2020 r.);
  • 3 euro za 1 GB danych (od 1 stycznia 2021r.);
  • 2,5 euro 1 GB danych (od 1 stycznia 2022 r.).

Co ważne, począwszy od 15 czerwca 2017 r. Europejczycy będą mogli podróżować do Unii Europejskiej bez opłat roamingowych, co oznacza, że konsumenci będą mogli zadzwonić, wysłać SMS lub surfować po Internecie w telefonie w tej samej cenie, którą płacą w domu. Z kolei operatorzy nadal będą mogli konkurować tak, aby zapewnić jak najbardziej atrakcyjne oferty na rodzimych rynkach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej:

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-193_en.htm

Joanna Jeżyk

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)