Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Czy chcą wyprowadzić Exalo z Piły?!

Redaktor admin on 16 Czerwiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Piła. Po mieście krążą niepokojące dla mieszkańców oraz władz miasta pogłoski o niby planowanym wyprowadzeniu siedziby Exalo Drilling z Piły. Mówi się o likwidacji firmy w stolicy Wielkopolski Północnej, sprzedaż nieruchomości Exalo i zwolnieniach ludzi… Są to tak bulwersujące doniesienia, że senator Adam Szejnfeld postanowił zwrócić się w tej sprawie z zapytaniem do Jacka Sasina, Ministra Aktywów Państwowych.

Exalo powstała na bazie wspaniałej firmy jaką była Nafta Piła, która przez dziesiątki lat była jedną z najważniejszych firm w mieście. Realizowała nie tylko swoją misję gospodarczą, ale też cele miastotwórcze angażując się w oświatę i edukację, czy kulturę, sport i rekreację. Dla miasta, takiego jak Piła, utworzenie na bazie Nafty Piła, spółki Exalo Drilling było kolejnym ważnym elementem już nie tylko promocji, ale i wymiernych efektów ekonomicznych, dlatego pogłoski o możliwej likwidacji siedziby w Pile i przeniesienia jej do innego miasta powodują uzasadnione niepokoje społeczne – napisał senator Adam Szejnfeld do ministra Sasina.

Exalo Drilling powstało na bazie PNiG Nafta Piła w połączeniu jej z PNiG Kraków S.A., PNiG JASŁO S.A., PN „Diament” Sp. z o.o. oraz ZRG Krosno Sp. z o.o. Tak jak wcześniej przez dekady pilska Nafta, tak potem Exalo stało się „ambasadorem” Piły w Polsce i na świecie.

Ze względu na krążące pogłoski o możliwym wyprowadzeniu Exalo z Piły, senator Adam Szejnfeld wystosował oświadczenie senatorskie w tej sprawie skierowane do rządu z zapytaniem czy są jakiekolwiek plany związane ze zmianą lokalizacji siedziby Exalo Drilling, jak również o przedstawienie wszystkich istotnych szczegółów sprawy wraz uzasadnieniem ewentualnie planowanych działań.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)