epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Czy historia się powtórzy?!

Redaktor admin on 28 Czerwiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Najpierw Trybunał Konstytucyjny, potem sądy powszechnie, teraz Sąd Najwyższy. Tak wygląda proces destrukcji niezależnego sądownictwa w Polsce i niszczenia niezawisłości sędziowskiej. W dniu 3 lipca PiS postawi „kropkę nad i”. Demokracja oparta na trójpodziale władzy się skończy! Dlatego ludzie masowo protestują w większych miastach i nawet symbolicznie w mniejszych. W rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956 zasadne staje bowiem pytanie: Czy historia walki o wolność się powtórzy? – ocenia sytuację w Polsce Adam Szejnfeld, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Według nowej ustawy Prawa i Sprawiedliwości od dnia 3 lipca sędziowie Sądu Najwyższego mimo nienaruszalności kadencji sędziowskiej będą mogli być usuwani z urzędu pod pretekstem przekroczenia (skróconego) dopuszczalnego wieku wykonywania zawodu na stanowisku sędziego SN. Zastąpią ich nowi, wskazani przez politycznych nominatów PiS z Krajowej Rady Sądownictwa. Podporządkowanie sobie Sądu Najwyższego nie tylko ostatecznie zniszczy wiarygodność sądownictwa w Polce, ale także postawi pod znakiem zapytania wiarygodność przyszłych wyników wyborów, o których legalności rozstrzyga Sąd Najwyższy.

Z tych powodów w całej Polsce odbyły się manifestacje w obronie wolnych sądów. Miały miejsce w dziesiątkach miast, nie tylko takich jak Warszawa czy Poznań, ale takich jak Piła.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#WolneSądy #EuropoNieOdpuszczaj #PlatformaObywatelsa #PółnocnaWielkopolska  #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WolneWybory #Demokracja #Samorząd #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #WolneSądy #ZamachLipcowy #Protest #ŁańcuchŚwiatła #NewsPlatforma  #ObrońmyDemokrację

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)