epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Czy PiS karze Wielkopolan za poparcie dla Platformy Obywatelskiej?!

Redaktor admin on 7 Sierpień, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Dane z ostatnich tygodni w sprawie (nie)budowy dróg w Polsce są jak doniesienia z linii frontu! – powiedział na konferencji prasowej poświęconej zapaści na budowach dróg ekspresowych i autostrad w Polsce Adam Szejnfeld. Konferencję zorganizowano na tle ciągnącej się budowy odcinka S5 pod Poznaniem, w Woroczynie, gm. Stęszew przy budowanym węźle komunikacyjnym na drodze S5. „Ciekawe też, czy przypadkiem PiS nie próbuje „ukarać” Wielkopolan za poparcie dla Platformy Obywatelskiej blokując inne inwestycje drogowe, np. na trasach S10 i S11” – mówił Adam Szejnfeld.

PiS w skali kraju skasował z programu budowy aż 9 dróg ekspresowych, w tym te bardzo ważne dla Wielkopolski: S11 Piła – Poznań, S11 Szczecinek – Piła, S10 Bydgoszcz – Piła oraz S10 Toruń – Bydgoszcz i S10 Płońsk – Toruń, S6 Koszalin – Słupsk, S7 Gdańsk – Warszawa odcinek Czosnów – Warszawa (S8), S74 Sulejów – Kielce, S12 Piotrków Trybunalski – Radom.

To skandal, ale to nie wszystko. W ramach dróg, które mają być budowane są gigantyczne opóźnienia, ba roboty są wstrzymywane, a firmy schodzą placów budów! Nas w Wielkopolsce interesuje odcinek S5 Poznań – Wronczyn, lecz zjawisko to dotyczy tak samo również trzech odcinków na S5 w kujawsko-pomorskim. Podobnie dwa odcinki na S3 (obwodnicę Częstochowy na A1 oraz Polkowice-Lubin), jeden odcinek na S61 z Suwałk do Budziska, dwa odcinki na 61 Ostrów Mazowiecki – Śniadowo oraz Warszawa Lotnisko–Lesznowola na S7. Nie lepiej jest na trasie S16 na Mazurach – z Biskupca do Mrągowa, obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego (droga nr 9), obwodnicy Zatoru (droga nr 28) czy obwodnicy Chełmca (droga nr 28). Podobne kłopoty są na autostradach, np. A1 w rejonie Częstochowy…” – Wymienia Adam Szejnfeld

To kompletna zapaść, ale szczególnie niebezpieczna, bowiem grozi nam nie tylko niewybudowaniem w terminie odpowiednich dróg, co ma zresztą bezpośrednie przełożenie na gospodarkę i rozwój przedsiębiorczości, ale też utratę ponad 4 miliardów zł z funduszy Unii Europejskiej!” – dodał były europoseł z Wielkopolski.

Platforma Obywatelska tylko w latach 2010-2015, wybudowała aż 704 km autostrad. Rząd PiS w porównywalnym czasie wybudował tylko 33 km autostrad. Gdyby obecnie rządzący chcieli wybudować tyle autostrad, ile Platforma Obywatelska w latach 2010-2015, to zajęłoby im to 53 lata. Zresztą Platforma Obywatelska w okresie swoich rządów, w latach 2007 – 2015, oddała do użytku ponad 3.108,4 km dróg, w tym autostrad – 883,25 km, drogi ekspresowych – 1.205,85 km i pozostałych dróg krajowych klasy GP 1.019,3 km! Do tego należałoby dodać kilkanaście tysięcy kilometrów dróg gminnych, powiatowych, w tym „schetynówek” i wojewódzkich. Wydatki na drogi w latach 2008 – 2015, to blisko 128 miliardów złotych.

My w czasie swoich rządów realizowaliśmy swoje inwestycje w czasach największego kryzysu finansowego na świcie a PiS rządzi w czasach koniunktury gospodarczej. Co więc PiS-wi przeszkadza realizować swoje obietnice?! Brak wiedzy, doświadczenia i kompetencji?” – zastanawiali się uczestnicy konferencji. Rząd PiS, to nie dobra zmiana, to szkodliwa zmiana!

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Śródmiejska 20/1.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#PlażaNaDrogach, #ZaginioneDrogi, #UzdrowićPolskę #SilniRazem #SzóstkaSchetyny #UzdrowićPolskę #POrozmawiajmy #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #TwojSztab #ProgramPOSilnaPolska #AdamSzejnfeld #Szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)