Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Debata Lewiatana w Czarnkowie

Redaktor admin on 20 Marzec, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Forum Gospodarcze w Czarnkowie było organizatorem debaty na najważniejsze obecnie tematy społeczno-gospodarcze: Oddziaływanie „Polskiego Ładu” na przedsiębiorców; Kryzys związany z atakiem Rosji na Ukrainę; Specustawa o pomocy uchodźcom; Stan i wyzwania dla polskiej gospodarki, w tym dla małych i średnich przedsiębiorców. Gościem konferencji był Maciej Witucki, prezydent Konfederacja Lewiatan, a dyskusję prowadził Jan Polcyn, prezes Forum Gospodarczego.

W debacie uczestniczyli m.in. senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, przewodniczący senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, posłanka Małgorzata Janyska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, wójtowie, burmistrzowie, starostowie i przedstawiciele instytucji samorządowych, młodzież, a przede wszystkim przedsiębiorcy reprezentujący Wielkopolskę Północną.

Gościem, który wziął udział zdalnie w dyskusji był także prof. dr hab. Jacek Męcina, specjalista od rynku pracy i prawa pracy, doradca Lewiatana. W sposób oczywisty tematem wiodącym stała się bowiem pomoc dla uchodźców, którą organizuje miejscowy samorząd przy pomocy przedsiębiorców oraz mieszkańców północnej Wielkopolski. Oceniano w tym zakresie działania rządu przedstawiając swoje propozycje, ponieważ to co teraz określane jest jako priorytet, to dobra i kompleksowa pomoc systemowa. Czas emocjonalnych i spontanicznych, często nieskoordynowanych działań się już powinien kończyć. Na arenę pomocy i wsparcia uciekającym z Ukrainy powinno wkroczyć państwo. Państwo zresztą, które powinno wesprzeć w tym trudnym czasie także i samorządy, i przedsiębiorców, i obywateli. Niestety, w tym zakresie padały negatywne oceny i opinie.

Organizatorem konferencji było Forum Gospodarcze Związek Pracodawców Wielkopolski Północnej Lewiatan.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#Lewiatan #MSP #Czarnków #Wielkopolska #WojnaWUkrainie #Ukraina #Polska #SolidarnośćZUkrainą #SolidarniZUkrainą #PlatformaObywatleska #KoalicjaObywatelska #WolnaUkraina #wojnanaukrainie #Handel #Gospodraka #Handel #Przedsiębiorczość #Piła #Chodzież #Rozwój

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)