Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dr Marian Król nie żyje..

Redaktor admin on 18 Marzec, 2024 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Smutna wiadomość… Zmarł dr Marian Król, prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. To wielka strata dla Poznania, dla Wielkopolski, dla grona promotorów wielkopolskiego pozytywizmu i pracy organicznej.

- Dr Marian Król był prezydentem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, które już od ponad 25. lat jest wizytówką pracy organicznej w Polsce i w Europie. Towarzystwo nagradza, inspiruje i kreuje to, co jest odpowiedzialne za jakość polskiej kultury, gospodarki i życia społecznego.

Dr Król, kiedyś wojewoda poznański i poseł na Sejm, od dziesiątek lat społecznik, promotor wielkopolskiego pozytywizmu i pracy organicznej, w tym organiczników poznańskich i wielkopolskich. Można by rzec, że „promował Wielkopolskę w Wielkopolsce”, ale także i w Polsce, m.in. poprzez działalność wydawniczą. Autor m.in. inicjatywy wybudowania w Poznaniu pomnika H. Cegielskiego oraz pomnika Jana Ignacego Paderewskiego w czym pomagał senator Adam Szejnfeld, jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika. Pomnik został wzniesiony przy Akademii Muzycznej w Poznaniu a jego odsłonięcia dokonał prezydent Bronisław Komorowski.

****

Pomnik Ignacego Jana Paderewskiego zlokalizowany jest w Poznaniu, przy ul. Św. Marcin, tuż przy gmachu Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego, przy ul. Święty Marcin 87. Pomnik natomiast Hipolita Cegielskiego wzniesiony został przy placu Wiosny Ludów w Poznaniu.

Dominika Kobiołka

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)