epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dr Piotr Głowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej

Redaktor admin on 2 Czerwiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Adam Szejnfeld – poseł do Parlamentu Europejskiego, szef struktur PO Okręgu Pilskiego i wiceprzewodniczący PO w Wielkopolsce, w dniu 1 czerwca br.  zaprezentował kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Piły. Jest to zarazem także kandydat pilskiej Nowoczesnej. Tym samym dr Piotr Głowski, bo o nim mowa, będzie wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Wielkopolski Północnej.

Dziś chcemy oficjalnie zaprezentować wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta Miasta Piły. Chciałbym ogłosić, że naszym kandydatem jest dotychczasowy prezydent, pan dr Piotr Głowski – rozpoczął konferencję prasową europoseł Adam Szejnfeld. Po tych słowach w sali rozległy się brawa. W konferencji uczestniczyli także: Rafał Grupiński, poseł na Sejm RP, przewodniczący PO w Wielkopolsce; Marek Gola, sekretarz Zarządu Nowoczesnej w Wielkopolsce; Iwona Kamińska – Lech, przewodnicząca partii Nowoczesna w Pile, Piotr Głowski, prezydent Piły, Jacek Bogusławski, przewodniczący struktur powiatowych PO w Pile, Rafał Zdzierała, przewodniczący Rady Miasta Piły, Mieczysław Augustyn, senator RP oraz radni Sejmiku Wojewódzkiego i Miasta Piły oraz Powiatu Pilskiego.

Oklaski, które Państwo słyszycie są uzasadnione. Piotr Głowski, swoją efektywną i dobrą pracą zasłużył bowiem na to, aby uzyskać poparcie nie tylko Platformy, Nowoczesnej, ale i wielu organizacji pozarządowych i środowisk społecznych. Jeśli miałbym w największym skrócie podsumować dotychczasową pracę pana prezydenta, to powiedziałbym, iż kiedy myślę o Pile, to widzę na przykład inwestycję w drogi i komunikację miejską, np. zakupy nowego taboru, czy cały system rond podnoszących bezpieczeństwo na naszych drogach i ulicach. Kiedy myślę, o mieście jako przestrzeni dla mieszkańców, to widzę modernizację placów i parków, które mają służyć wypoczynkowi, na przykład Plac Konstytucji, Park Miejski czy Pilska Wyspa, która stała się ośrodkiem już nie tylko wypoczynku i rekreacji, ale także kultury i sztuki. Kiedy myślę o rozwoju gospodarczym, to widzę aż dwie specjalne strefy ekonomiczne i liczne nowe inwestycje tworzące nowe miejsca pracy. Kiedy myślę o inwestycjach w edukację, to widzę budującą się nową salę gimnastyczną przy szkole podstawowej nr 6. Kiedy myślę o tradycji i historii, to widzę odremontowany i zrewitalizowany Dworzec PKP. Kiedy myślę o współdziałaniu z mieszkańcami, to widzę świetnie realizowaną ideę budżetu obywatelskiego, czy współprace, także finansową z pilskimi działkowiczami. Kiedy myślę, o ludziach starszych i tych potrzebujących pomocy, to widzę budujące się hospicjom…. I tak mógłbym długo jeszcze wymieniać przykłady aktywności i osiągnieć pana prezydenta w bardzo wielu dziedzinach życia publicznego naszego miasta. Uważamy zatem, że pilscy wyborcy – na podstawie dotychczasowych dokonań i doświadczeń oraz programu, który niebawem przedłożymy – podzielą nasz pogląd, że najlepszym kandydatem na prezydenta Grodu Staszica jest pan dr Piotr Głowski. – mówił na konferencji szef pilskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Adam Szejnfeld

Iwona Kamińska –Lech zaznaczyła, że właśnie za prezydentury prezydenta Głowskiego Piła wypiękniała i rozwija się właściwie w każdej dziedzinie. Mój kolega inżynier mówi, że rozwijające się miasto można poznać po tym, jak nad miastem górują dźwigi, a w ostatnich latach – zarówno w strefie przemysłowej, jak i mieszkaniowej – te dźwigi są widoczne. Piła rozwija się dzięki inwestycjom a te powstają dzięki dobremu zarządzaniu miastem przez prezydenta Piotr Głowskiego – zaznaczyła przedstawicielka Nowoczesnej. Podobnego zdania był Marek Gola, sekretarz zarządu partii Nowoczesna z Poznania.

Na zakończenie tej części konferencji, przed wystąpieniem kandydata Koalicji Obywatelskiej, głos zabrał poseł Rafał Grupiński, przewodniczący PO w Wielkopolsce i minister kultury w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej, przedstawiając polityczną wizję i wagę zbliżających się wyborów. Podkreślił, iż Platforma Obywatelska i Nowoczesna zawiązały koalicję wyborczą, która dotyczy nie tylko szczebla wojewódzkiego, ale także miast i powiatów. Dlatego wcześniej prezentowano już w Wielkopolsce wspólnych kandydatów Koalicji w Poznaniu czy Lesznie albo w Swarzędzu. Dzisiaj w Pile, ale niebawem podobne wydarzenia są planowane w innych miastach Wielkopolski, na przykład w Ostrowie Wielkopolskim, czy w Koninie. Chcemy, aby samorząd terytorialny pozostał nadal wolnym, dlatego bronimy go przed zapędami centralizacji państwa, którą wyznaje Prawo i Sprawiedliwość. Polskie samorządne gminy, powiaty i województwa to największe osiągniecie ostatnich trzydziestu lat. Nie damy tego zaprzepaścić, podsumował Rafał Grupiński.

Wielkie rzeczy robimy wtedy, kiedy mamy wielkie marzenia. Te marzenia na pewno towarzyszą i mnie, i nam wszystkim. Każdy ma marzenie mieszkać w pięknym, dobrze funkcjonującym, bezpiecznym i zadbanym mieście. Te marzenia towarzyszyły mi również, gdy startowałem po raz pierwszy w wyborach 8 lat temu, w wyborach sprzed czterech lat, ale towarzyszą i dziś. Te wielkie projekty, o których mówiłem osiem lat temu czy hasło “Gwarancja Rozwoju” towarzyszą nam cały czas, choć większość udało nam się już zrealizować, to zostały jeszcze niektóre do dokończenia, a inne projekty do podjęciu, bowiem jest też wiele nowych wyzwań. One dotyczą m.in. nowej przestrzeni dla działalności gospodarczej, czy zmian na terenie lotniska. Ale to też kwestia zmian na osiedlach, bo wydaje się, że to będzie teraz ten czas, kiedy po zrealizowaniu największych przedsięwzięć związanych z rozwojem gospodarczym będziemy mogli przenieść się tam, gdzie czasami nas brakowało – na miejskie - powiedział Piotr Głowski.

Poseł Adam Szejnfeld w imieniu Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej złożył także życzenia wszystkim dzieciom i młodzieży z okazji ich święta.

Fot. m.in. Sebastian Daszewic (Tętno Regionu), Bartosz Mirowski

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Piła #PowiatPilski #OkręgPilski #Wielkopolska #Liderzy #PO #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelsa #PółnocnaWielkopolska #Nowoczesna #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WoneWybory #Demokracja #Samorząd #KoalicjaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PE #PiotrGłowski @PiotrGłowskiGwarancjaRozwoju #KonferencjaPrasowa

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)