epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Z PiS-em przegramy interes Polski!

Redaktor admin on 15 Listopad, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Jesteśmy w sercu demokracji, bo tak można nazwać Parlament Europejski, a nieodłącznym elementem demokracji natomiast jest debata. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości, pod przewodnictwem prof. Legutki, zademonstrowała dzisiaj jaki ma stosunek do demokracji. Prof. Legutko, występując dzisiaj obrzucił obelgami koleżanki i kolegów z Polski, ale także polityków z innych krajów, i „trzasną drzwiami”. Tak można bowiem nazwać wystąpienie, po którym nie uczestniczy się w debacie tylko wychodzi się z sali. Jest to objaw tego jak dzisiaj  PiS niszczy wizerunek Polski w Europie, ale także godzi w interes naszego kraju na przyszłość. Niedługo bowiem to właśnie tu rozstrzygać się będą ważne dla Polski kwestie, ale czy ktoś będzie chciał rozmawiać z kimś, kto odmawia debaty i trzaska drzwiami?! Dramat i tragedia. Z PiS-em przegramy interes Polski! – powiedział podczas konferencji prasowej w PE w Strasburgu europoseł Adam Szejnfeld. Konferencja odbyła się bezpośrednio po debacie Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w zakresie praworządności i demokracji w Polsce.

W Parlamencie Europejskim już po raz trzeci odbyła się debata na temat sytuacji w zakresie praworządności i demokracji w Polsce. Władze Unii Europejskiej są zaniepokojone coraz bardziej uderzającymi w podstawowe zasady demokracji działaniami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Po dyskusji, w której wziął udział także Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. lepszej regulacji, rządów prawa i Karty Praw Podstawowych oraz Matti Maasikas, estoński wiceminister ds. europejskich jako przedstawiciel Rady Europejskiej, odbyła się konferencja prasowa polityków Platformy Obywatelskiej, w której uczestniczył także europoseł Adam Szejnfeld.

Janusz Lewandowski, przewodniczący delegacji PO – PSL w Parlamencie Europejskim powiedział m.in: – To są debaty o nadużyciach władzy w Polsce a nie o Polsce, co podkreślali dzisiaj wszyscy wypowiadając wiele ciepłych słów o naszym kraju, naszym dorobku, o polskiej solidarności, bo ich rozczarowanie z tego co się dzieje dziś nad Wisłą, jest na miarę wielkich oczekiwań jakie wzbudzał kraj, który osiągał najwyższe stanowiska, największe fundusze, przekuwał w ważne idee i programy całej Unii Europejskiej, a w tej chwili jest całkowicie wyizolowany, samotny i reprezentowany w taki sposób, który jest obraźliwy dla Parlamentu Europejskiego. Niestety, to nie jest tylko wstyd za rządzących ale także za niektórych naszych kolegów, którzy zachowują się prowokacyjnie i obraźliwie.

Joanna Jeżyk

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #AdamSzejnfeld #EPP #EPL #PO #PlatformaObywatelska #wolnesądy #debatawPE #Polska #debataPE #WolneSądy

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)