Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dzięki Szejnfeldowi powstanie Centrum Edukacyjne w Poznaniu

Redaktor admin on 23 Luty, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Dzięki staraniom posła Adam Szejnfelda Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu powiększy się o nowoczesne Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych. W przyszłości z Centrum w założeniach ma korzystać nawet 2 tys. studentów, którzy będą kształcili się na kierunkach informatycznym oraz gospodarki elektronicznej i międzynarodowej. Dzięki nowej inwestycji nie tylko Uniwersytet Ekonomiczny, ale także akademicki Poznań powiększy swoją bazę dydaktyczną i naukową stając się jeszcze bardziej konkurencyjnym i atrakcyjnym miejscem do studiowania.

Władze Uniwersytetu Ekonomicznego od już bardzo długiego czasu bezskutecznie starły się o dofinansowanie swojego projektu ze środków budżetu państwa i funduszy unijnych. Dopiero dzięki zaangażowaniu się w tę sprawę posła Adama Szejnfelda pieniądze na powstanie nowoczesnego centrum integrującego nauki ekonomiczne, matematyczne oraz informatyczne, się znalazły.

Niezbędna jest integracja nauk ekonomicznych, matematycznych i informatycznych, aby móc rozumieć zjawiska zachodzące w elektronicznej gospodarce i skutecznie nią zarządzać. Innowacyjność, także ta naukowa, techniczna i technologiczna, stały się więc szansą
i wyzwaniem dla Polski, dla przedsiębiorców i dla naukowców. Rozwój tych dziedzin nie będzie jednak możliwy bez odpowiednio wykształconych kadr, bez ośrodków dydaktycznych i naukowych. Miejscem takiej integracji w kształceniu studentów oraz współpracy z praktyką gospodarczą może być
w Wielkopolsce „Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego
w Poznaniu” – uważa poseł Adam Szejnfeld.

Centrum, które zostanie zlokalizowane w nowym budynku przy ul. Towarowej w Poznaniu, będzie służyć do kształcenia przyszłych informatyków oraz specjalistów od gospodarki elektronicznej i międzynarodowej. Ma mieć powierzchnię około 13 tys. m kw. oraz pięć kondygnacji naziemnych. Wewnątrz mają znajdować się sale wykładowe, seminaryjne, laboratoryjne, a także zostanie umieszczona siedziba centrum konferencyjnego. Pod powierzchnią będzie znajdować się dwupoziomowy parking. W obiekcie będzie mogło się uczyć dwa tysiące studentów, a pierwsze zajęcia dydaktyczne mają rozpocząć się w 2014 roku.

Orientacyjny koszt planowanej inwestycji wynosi ponad 72 mln. zł. Na finansowanie składać się ma:, ok 45 mln zł – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – ok. 16 mln zł, Ministerstwo Finansów z budżetu państwa 11 mln zł.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)