Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Energooszczędne budownictwo

Redaktor admin on 27 Maj, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 26 maja br. odbyła się kolejna edycja Salonu Gospodarczego w Pile, tym razem z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisława Gawłowskiego oraz posła Adama Szejnfelda, byłego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki. W dyskusji udział wzięli także Prezydent Piły Piotr Głowski, architekt Lech Wojtasik oraz Marek Łasiński, dyrektor Philips Lighting Poland SA. Tytuł debaty brzmiał „Jak płacić mniej za energię? Nowoczesne budownictwo niskoenergetyczne”.

Budownictwo energooszczędne, to cel programów krajowych i unijnych. Osiągnięciu temu służą na przykład certyfikaty energetyczne. To jednak- oszczędzanie – jest już za mało ambitne na nasze czasy. Obecnie coraz bardziej popularne są budynki pasywne, czy jak byśmy inaczej je nazwali, energopasywne. Są one znane od tysiącleci. Kiedyś stosowane z braku umiejętności ogrzewania, czy chłodzenia, albo oświetlania pomieszczeń. Dzisiaj to świadomy wybór i cel. Ale i to za mało. Teraz dążymy do tworzenia budynków energoaktywnych, samowystarczalnych oraz budynków inteligentnych, a wiec takich, których automatyka odpowiada na bieżąco  nawet na najmniejsze potrzeby domowników i użytkowników tych nieruchomości – mówił na panelu poseł Adam Szejnfeld.

Salon Gospodarczy TV Asta już na stałe wpisał się w życie mieszkańców Piły. Jak zawsze, organizatorzy zapraszają znakomitych gości, specjalistów w dziedzinach, których dotyczą dane edycje. Podczas dzisiejszego Salonu rozmawiano o nowoczesnych technologiach, które pozwalają na oszczędności związane z mniejszym wykorzystaniem energii w nowoczesnym budownictwie i jednocześnie dbałość o przyrodę.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)