Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Gaudeamus Igitur na UAM w Pile.

Redaktor admin on 5 Październik, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Pierwszy poniedziałek października to dzień Inauguracji Roku Akademickiego na obu pilskich uczelniach. Zarówno UAM jak i Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile zainaugurowała w dniu 05.10 2020r. kolejny już rok akademicki, których gościem był Adam Szejnfeld, senator Wielkopolski Północnej.
Nadnotecki Instytut Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile, a wcześniej Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny UAM w Pile stanowi jednostkę podstawową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Funkcjonuje w Pile już od 2010 roku a kształcenie akademickie prowadzi od roku 2006. Utworzenie Ośrodka na pograniczu północnej Wielkopolski i Pomorza to jego największy atut, ponieważ stanowi poprzez to swoistą bramę do Pojezierzy Pomorskich a ekosystemy wodne są podstawowymi obiektami badań na kierunkach przyrodniczych prowadzonych w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile.
Uroczystość uświetnił wykład inauguracyjny dr Pawła Owsiannego z Nadnoteckiego Instytutu UAM pt.: Gospodarka Wodna: problemy globalne – znaczenie lokalne? oraz dr Bartłomieja Przybylskiego z Wydziału Matematyki i Informatyki pt.: Nauka o oszczędzaniu? Informatyka!
Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697
Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/
www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)