Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Głos Młodych!

Redaktor admin on 24 Wrzesień, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Coraz częściej słyszymy w kuluarach rozmowy, że młodzież w Polsce nie garnie się do życia społecznego, że nie interesuje się życiem publicznym. Czy aby na pewno? Zaprzeczeniem jest m.in. działalność Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Rok 2020 to już 3 edycja Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Na tegorocznych obradach podjęto uchwałę PMRP w sprawie określenia wyzwań młodzieży w nowej rzeczywistości na świecie po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (uchwała dostępna pod adresem: https://bit.ly/UchwalaPMRP2020).
Parlament Młodych RP to inicjatywa przedstawicieli młodego pokolenia Polaków. Misją Parlamentu jest zrzeszanie młodych ludzi poprzez pomoc w przygotowaniu do życia w społeczeństwie obywatelskim, naukę umiejętności rzetelnego i merytorycznego formułowania argumentów oraz nabycia podstawowych umiejętności debatowania w formie parlamentarnej. Organizatorami PMRP są młodzi społecznicy działający aktywnie w przestrzeni publicznej, skupieni w Zespole Organizacyjnym Parlamentu, oraz Instytut In.Europa. Parlament Młodych to inicjatywa apartyjna, stworzona oddolnie przez dzieci i młodzież z całej Polski, którym na sercu leży wzmocnienie ich głosu w polskiej przestrzeni publicznej oraz działanie z szacunkiem i ponad wszelkimi podziałami. Determinacja przedstawicieli młodego pokolenia Polaków sprawiła, że w przestrzeni publicznej ożywiła się dyskusja z zakresu polityki młodzieżowej. Między innymi za sprawą Parlamentarzystów PMRP 2020 do Sejmu został złożony projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym dotyczący wzmocnienia regulacji młodzieżowych rad gmin, a także został przedstawiony Komisji Europejskiej pomysł utworzenia Europejskiej Rady Młodzieży. Trwający spór w rządzie, przysłania prawdziwe problemy Polek i Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, wchodzących dopiero w dorosłe życie a przecież współpraca i działanie ponad
podziałami to klucz do sukcesu. Jako senator z Wielkopolski jestem całym sercem za tą inicjatywą. Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, przy wchodzeniu w dorosłość i usamodzielnianiu się, odstawienia partyjnych sporów na bok i zajęcia się ich sprawami. Potrzebują przede wszystkim wsparcia na rynku pracy i zachęcenie do podejmowania własnej działalności gospodarczej – uważa senator Szejnfeld.
Spójrzmy na młodych ludzi! Niech głos młodego pokolenia zacznie być brany pod uwagę przez najważniejszych decydentów w naszej Ojczyźnie.
Anna Karmowska
Dyrektor Biura Senatorskiego
Biuro Adama Szejnfelda
64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4
Tel. +48 602 738 542.
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.comPoselSzejnfeld
www.twitter.comszejnfeld
www.instagram.com
www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld
#ParlamentMłodych #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #AdamSzejnfeld #senatorSzejnfeld #MłodziPolacy #MłodziDlaPrzyszłości #młodzi #gospodarka #koronawirus #COVID19 #pandemia #Wielkopolska #Polska #Przedsiębiorczość #Rozwój

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)