Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Głosuj tam gdzie jesteś

Redaktor admin on 1 Lipiec, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Szanowni Państwo!

jeżeli 4 lipca, w dniu głosowania, będziecie poza swoim miejscem zamieszkania, to również możecie głosować!

Osoby na stałe przebywające za granicą mogą głosować w tych samych miejscach, w których oddały głosy w I turze wyborów. Nie jest potrzebna dodatkowa rejestracja. Jeżeli jednak wyjechali Państwo dopiero teraz, możecie do czwartku, 1 lipca, do godziny 24:00 zgłosić się do spisu wyborców prowadzonego przez właściwego konsula. Zgłoszenia można dokonać ustnie, pisemnie, telefonicznie i za pośrednictwem Internetu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo pod adresem:
http://www.msz.gov.pl/Informacja,o,wyborach,Prezydenta,Rzeczypospolitej,Polskiej,,za,granic,35633.html

Osoby wyjeżdżające na urlop wypoczynkowy lub służbowo poza Polskę również mogą głosować w obwodowych komisjach wyborczych utworzonych za granicą. Wykaz komisji znajdą Państwo pod adresem:

http://www.msz.gov.pl/files/docs/komunikaty/WYBORY2010/wykaz%20obwodow%20glosowania.pdf.

Do głosowania niezbędny jest paszport lub dowód osobisty (w krajach UE) oraz zaświadczenie o prawie do głosowania, które mogą Państwo odebrać w swoim urzędzie gminy do piątku, 2 lipca.

Zaświadczenie o prawie do głosowania uprawnia do oddania głosu w dowolnej komisji wyborczej zarówno za granicą, jak i w Polsce. Jeżeli wyjeżdżacie Państwo na urlop w kraju, to weźcie Państwo je koniecznie ze sobą.

Zaświadczenia nie musicie odbierać w urzędzie gminy osobiście. Wystarczy upoważnić na piśmie inną osobę by odebrała zaświadczenie w naszym imieniu. W upoważnieniu musi figurować numer PESEL osoby je wystawiającej.

Zaświadczenie można odebrać do piątku, 2 lipca!

Głosowanie będzie odbywało się w godzinach 6.00 – 20.00 czasu lokalnego!

Ważny jest każdy głos! Zapraszam na wybory w dniu 4 lipca. Głosujcie Państwo tam, gdzie jesteście. Nie pozostawiajcie tej decyzji innym – poseł Adam Szejnfeld

 Antoni Kolasa

dyrektor biura poselskiego posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)