Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Głosuje się w komisji wyborczej, a nie na pikniku przy grillu

Redaktor admin on 12 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Młodzi ludzie mają szansę wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, a także przyszłość swoją i swoich rodzin. Ich głos jest niezwykle ważny, pod warunkiem jednak, że w dniu wyborów nie zostaną w domu, ale wezmą w nich czynny udział. Głosuje się bowiem w komisji wyborczej a nie w pubie, czy na pikniku przy grillu.  – odpowiadał europoseł Adam Szejnfeld na pytanie studentów z Leszna połączone z prośbą o porównanie przebiegu kampanii oraz wyborów w Polsce oraz w Belgii.

Poseł Adam Szejnfeld spotkał się w Parlamencie Europejskim w Brukseli z grupą 25-u studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Spotkanie z europosłem z Wielkopolski było jednym z punktów programu wizyty leszczyńskich studentów ekonomii i logistyki w Brukseli, którzy przyjechali do stolicy Belgii, aby wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Wśród najbardziej interesujących seminariów, w których uczestniczyli młodzi leszczynianie, znalazły się warsztaty pt. „Wyzwania rozwojowe dla miast”, „Rola młodzieży w rozwoju miast” „WiFi dla Ciebie, WiFi dla Europy”, „Rozwój obszarów transgranicznych poprzez rozwój linii kolejowych”.

W trakcie spotkania ze studentami eurodeputowany Adam Szejnfeld opowiedział o swojej dotychczasowej działalności w Parlamencie Europejskim, jak również podzielił się swoją opinią na temat trwających obecnie negocjacji Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

- Doskonale wiecie, że środki finansowe dostępne w ramach funduszy wspólnotowych mają niebagatelne znaczenie dla rozwoju naszego kraju i jego poszczególnych regionów. Niestety rozmowy na temat wieloletniego budżetu Wspólnoty są jednak bardzo trudne. Między państwami członkowskimi istnieją spore rozbieżności do wizji finansowania poszczególnych polityk Unii Europejskiej. Sytuacji z pewnością nie ułatwia fakt, że obecne władze Polski – największego beneficjenta środków unijnych – łamią praworządność – mówił podczas spotkania eurodeputowany.

Odpowiadając na pytania studentów, poseł Szejnfeld odniósł się również do aktualnych wydarzeń politycznych w Polsce, w szczególności zaś do zbliżających się wyborów samorządowych. – Młodzi ludzie mają szansę wpływać na otaczającą ich rzeczywistość. Ich głos jest niezwykle ważny, pod warunkiem jednak, że w dniu wyborów nie zostaną w domu, ale wezmą w nich czynny udział – dodał eurodeputowany. Rozmawiano tym bowiem nie tylko w Polsce, ale i w Belgii dobiega teraz kampania wyborcza. Głosowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Oczywiście trudno było pominąć w dyskusji temat łamania w Polsce demokracji oraz ograniczania niezależności sądów i niezawisłości sędziów, co godzi w praworządność. Zwłaszcza, że taka sytuacja dotyczy coraz większej liczby państw członkowskich UE, mianowicie Polski, Węgier a ostatnio także Rumunii.

Na zakończenie spotkania poseł Szejnfeld podziękował przedstawicielom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie oraz Wiesławowi R. Wilczkowiakowi za organizację przyjazdu leszczyńskich studentów do Brukseli oraz gorąco zachęcił do kontynuowania w przyszłości tej niezwykle cennej inicjatywy.

***

Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Jest to również uznana platforma komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności UE. Podnosi ona świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

Więcej informacji:

https://cor.europa.eu/pl/events/Pages/European-week-of-regions-and-cities-EWRC.aspx

#Leszno #PWSZLeszno #TydzieńRegionówiMiast #Regiony #Miasta #KomisjaEuropejska #Bruksela #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #Wielkopolska

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)