Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Głowski na prezydenta

Redaktor admin on 16 Maj, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wszcząłem procedurę uzyskania zgody pana Premiera Donalda Tuska, by senator Piotr Głowski mógł kandydować z ramienia Platformy Obywatelskiej na prezydenta Piły. Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Regionu w Poznaniu wniosek ten uzyskał pozytywną rekomendację Wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej. Tym samym mamy za sobą pierwszy etap procedury wyłaniania kandydata PO w Pile na prezydenta naszego miasta – powiedział na konferencji prasowej poseł Adam Szejnfeld, szef PO w Okręgu Pilskim i wiceprzewodniczący Platformy w Regionie Wielkopolskim. W konferencji prasowej udział wziął także senator Piotr Głowski oraz radny Rafał Zdzierela.

Piotr Głowski to człowiek renesansu – świetnie wykształcony, posiada rozległą wiedzę i uzdolnienia w wielu dziedzinach. Jest człowiekiem doświadczonym w praktycznym działaniu, tak na niwie publicznej, społecznej jak i prywatnej. Rzeczowy, kompetentny i niezwykle odpowiedzialny. To wszystko sprawia, że jest psychologicznie i merytorycznie przygotowany do pełnienia najważniejszych funkcji i stanowisk w państwie – mówi o senatorze Piotrze Głowskim poseł Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki.

Zgoda pana Premiera Donalda Tuska jest konieczna wyłącznie ze względu na pełnienie przez Piotra Głowskiego obowiązków Senatora RP. W przypadku bowiem jego wyboru być może będą konieczne wybory uzupełniające do Senatu – tłumaczył poseł Szejnfeld, odpowiadając na liczne pytania dziennikarzy. W razie braku zgody mamy jeszcze dwóch równorzędnych do senatora Piotra Głowskiego kandydatów, mamy też kandydata, którzy skutecznie będzie się ubiegał o jego mandat w Senacie, jeśli odniesie sukces w wyborach samorządowych – dodał poseł Szejnfeld dziennikarzom.

Piotr Głowski – wybrane informacje:

Ciągła nauka, podnoszenie kwalifikacji – Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, mgr zarządzania (Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu), inżynier zarządzania (Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy). Były stypendysta Goethe Instytut Berlin. Włada językiem niemieckim, angielskim i rosyjskim.

Polityk – Senator RP, senacka Komisja ds. Unii Europejskiej, przedstawiciel Senatu w OBWE, przewodniczący szwajcarskiej i austriackiej Grupy Parlamentarnej, członek władz krajowych Platformy Obywatelskiej, przewodniczący Koła PO w Pile.

Ekspert ds. europejskich – dyrektor Programów Pomocowych Unii Europejskiej – SAPARD, INTERREG, Fundusz Spójności, Fundusz Norweski, doradca Rady ds. Innowacji przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, manager projektów ZPORR i EFS.

Działacz samorządowy – dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Nadnoteckich w Pile, doradca i społeczny współpracownik wielu samorządowców w Wielkopolsce.

Człowiek przedsiębiorczy – W przeszłości właściciel Firmy „Promex”, przedstawiciel krajowy, m.in.: Panasonic Polska, Levi Strauss Polska, VF Polska, właściciel przedsiębiorstw hotelarskich i turystycznych: „Pensjonat na skarpie”, „Galeria na Skarpie”, właściciel Specjalistycznego Gospodarstwa Rolnego zarządzającego Klastrem „Dolina Noteci”.

Antoni Kolasa
dyrektor Biura Poselskiego Posła Adama Szejnfelda
www.szejnfeld.pl

1 Komentarz do “Głowski na prezydenta”

  1. Gratulacje dla Pana senatora, z drugiej strony żal że opuści Parlamentarny Zespół ds.Turystyki Wodnej

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)