Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Go Biznes. 25 lat Chodzieżanina

Redaktor admin on 20 Listopad, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W „stolicy wielkopolskich firm rodzinnych”, w Budzyniu, odbyło się pierwsze w powiecie chodzieskim Forum Lokalnego Biznesu. Wydarzenie organizowane przez wydawniczą Grupę Polska Press połączono z jubileuszem 25-lecia Tygodnika „Chodzieżanin”. Wręczono również statuetki dla laureatów oraz podziękowania dla osób nominowanych w plebiscycie na “Chodzieżanina 25-lecia”. Decyzją czytelników nagroda główna została przyznana śp. dr Marianowi Leśniewskiemu. Zaproszonym gościem konferencji i jubileuszu chodzieskiej gazety był Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego.

„Obyś żył w ciekawych czasach” – Obojętnie czy traktujemy te starożytne chińskie powiedzenie jako klątwę czy jako życzenie, jedno trzeba przyznać: żyjemy w ciekawych czasach! W czasach, które jednym będą stwarzały zagrożenie, a innym będą dawały szanse. To przesłanie jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców, dla ludzi biznesu, Wy bowiem ryzykujecie, poświęcając swój czas i życie rodzinne, całym swoim majątkiem inwestując we własną firmę i jej przyszłość. Stabilność sytuacji ekonomicznej, gospodarczej, prawnej, ale także i politycznej, jest więc dla Was priorytetem. Ale niestety jest to jeden z takich priorytetów, na który macie ograniczony wpływ. – stwierdził europoseł z Wielkopolski, który z powodów przebywania za granica przesłał swoje występnie w formie video. Dodał również, że biznes, i ten drobniutki, małych firm, i ten większy średnich, czy tych dużych przedsiębiorstw, wymaga umiejętności budowania przewag konkurencyjnych, tak w czasach niosących za sobą zagrożenia, jak i w tych dających szanse. Utrzymywanie konkurencyjności jest możliwe między innymi dzięki budowaniu i wzmacnianiu brandu swojej firmy, jak i marki produkowanych dóbr, lub świadczonych usług.

Na koniec swojego wystąpienia poseł Szejnfeld wspomniał również o laureacie konkursu o tytuł „Człowieka 25-lecia Tygodnika Chodzieżanin” – Wiem, że podczas dzisiejszego spotkania odbędzie się także niezwykła uroczystość uhonorowania jednego spośród nas, tytułem Człowiek 25-lecia Tygodnika Chodzieżanin. Został nim śp. pan dr Marian Leśniewski, człowiek jak nikt inny zasłużony dla naszego miasta, powiatu i Ziemi Chodzieskiej. Niestety, pan doktor opuścił nas już kilka lat temu. Chciałbym więc dzisiaj złożyć moje najserdeczniejsze gratulacje na ręce członków jego rodziny. Wśród nas, ludzi związanych z powiatem chodzieskim, jest wiele osób, które niewątpliwie przysłużyły się rozwojowi Chodzieży i naszej Ziemi, ale dzisiaj naszą pamięć dedykujemy jednej osobie, która w niewątpliwy sposób zasłużyła na miano Człowieka 25-lecia, panu dr Marianowi Leśniewskiemu.

W trakcie Forum można było posłuchać ciekawych wykładów na temat tego, jak zarządzać własną firmą, aby nadążała ona za zmieniającą się rzeczywistością oraz jak skutecznie wykorzystywać Internet i filmy wideo dla celów promocyjnych. Podczas konferencji wręczone zostały również statuetki dla laureatów oraz podziękowania dla osób nominowanych w plebiscycie na “Chodzieżanina 25-lecia”, zorganizowanym w związku z jubileuszem tygodnika. Nagrodzonym gratulowali: Marcin Fuszpaniak – wiceprezes poznańskiego oddziału Polska Press, Bożena Wolska – redaktor prowadząca tygodnik “Chodzieżanin” i Ewa Purgiel – kierownik zespołu handlowego Biura Reklamy.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)