Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Historyczna Barbórka

Redaktor admin on 30 Listopad, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld 29 listopada br. uczestniczył w historycznej Barbórce  Exalo Drilling w Pile.  Oficjalne uroczystości miały miejsce rano w auli AUDITORIUM MAXIMUM pilskiej PWSZ, a tradycyjny Comber i spotkanie Gwarków zaplanowano na wieczór. W tym roku Barbórka była obchodzona szczególnie, ponieważ była pierwszym świętem górniczym nowo powołanej spółki. Podczas uroczystości samorządowcy podziękowali posłowi Szejnfeldowi za jego zaangażowanie na rzecz utworzenia siedziby spółki w Pile. W uroczystościach udział wzięli także m.in. Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling SA oraz Henryk Dytko, wiceprezes spółki.

Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling zaprezentował historię powstania spółki oraz wizje jej rozwoju na przyszłość. Spółka ma w przyszłym roku wejść na giełdę i konkurować z największymi firmami wiertniczymi w Europie i na świecie. Prezes Truszkowski złożył gratulacje i życzenia dla pracowników oraz emerytów spółki.

W Pile od lat uroczyście świętujemy Barbórkę, bowiem gród Staszica od wielu lat jest związany z przemysłem górnictwa naftowego i gazowego. Exalo jest znaczącą firmą w przemyśle wydobywczym w Europie, wierzę, że w przyszłości będzie również liczyła się i na świecie. Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim Państwu spokojnej, a przede wszystkim bezpiecznej, pracy oraz dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym powiedział podczas uroczystości poseł Adam Szejnfeld.

Marszalek Tomasz Bugajski, starosta Mirosław Mantaj oraz wiceprezydent Krzysztof Szewc dołączyli do gratulacji i życzeń dla górników i pracowników Exalo dziękując jednoczesnie posłowi Szejnfeldowi za zaangażowanie się w powstanie i rozwój spółki.

Zgodnie z tradycją w trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć wręczenia orderow, medali i nominacji zawodowych oraz dyplomów gratulacyjnych, a także życzeń dla rencistów i emerytów branży wydobywczej.

***

Exalo Drilling powstała, jako spółka celowa pod firmą PGNiG Poszukiwania S.A., która następnie połączyła się z pięcioma spółkami działającymi w sektorze poszukiwawczo-wydobywczym w ramach Grupy PGNiG. Potencjał tych pięciu firm, posiadających bogate, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac wiertniczych w Polsce i wybranych pozostałych częściach Europy, Azji i Afryki, połączono w jeden organizm. Spółka dysponuje zróżnicowaną flotą ponad pięćdziesięciu urządzeń wiertniczych i rekonstrukcyjnych o zróżnicowanej mocy, służących do wykonywania różnego rodzaju wierceń oraz prac otworowych, a także szerokim zapleczem technicznym dla usług serwisowych. W Polsce, która jest rodzimym rynkiem dla Exalo, największym odbiorcą usług spółki jest PGNiG. Ponadto współpracują z innymi uznanymi inwestorami z sektora poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu (oil&gas), zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.exalo.pl/.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)