Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jak dwie krople wody

Redaktor admin on 28 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Dzień Spieczonego Bliźniaka” to święto bliźniąt, ich rodzin i znajomych. Jest to doskonały pomysł na integrację bliźniąt z całej Polski oraz na wesołe pożegnanie lata.  Była to już XIII edycja tego wydarzenia i jak wszystkie poprzednie okazała się wielkim sukcesem organizatorów. Prócz zgromadzonych gości i ich rodzin, byli na niej obecni również przedstawiciele lokalnych władz oraz poseł Adam Szejnfeld.

Jak co roku wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji. Byli artyści bawiący dzieci i dorosłych, były również konkursy i nagrody. Na Święcie Spieczonego Bliźniaka poseł Adam Szejnfeld wręczył najstarszej parze bliźniąt nagrodę specjalną od Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, który docenił atrakcyjność tego wydarzenia.

Dzień spieczonego bliźniaka to jedyna takie wydarzenie w Polsce. Tym bardziej cieszy, że to właśnie w Czarnkowie spotykają się bliźnięta z całego kraju. O atrakcyjności tego święta mogliśmy się przekonać podczas poprzednich dwunastu edycji, dzięki którym Czarnków stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych miast w Wielkopolsce Północnej. Również Marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna postanowił uhonorować najstarszą parę bliźniąt, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Dzień Spieczonego Bliźniaka odbywa się jako część „Spotkań na Miedzy”. Tak więc do Czarnkowa przybyli również sąsiedzi z powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego i wałeckiego. Wszyscy doskonale się bawili podczas odbywających się konkursów, a wysoka ranga wydarzenia oraz radosna atmosfera na pewno sprawi, iż również w przyszłym roku możemy spodziewać się w Czarnkowie kolejnej edycji tej świetnej zabawy.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)