Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jesteśmy tu, by bronić interesu Polski

Redaktor admin on 22 Czerwiec, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Bruksela – Jesteśmy tutaj, by reprezentować oraz bronić polskiego interesu, polską rację stanu, ponieważ nie robi tego ani rząd PiS, ani premier Szydło – mówił Grzegorz Schetyna, który przyjechał do Brukseli w związku ze szczytem Rady Europejskiej oraz posiedzeniem największej w Parlamencie Europejskim grupy politycznej – Europejskiej Partii Ludowej, do której należy Platforma Obywatelska. Przewodniczącemu Schetynie towarzyszy m.in. poseł Rafał Trzaskowski.

Liderzy Platformy Obywatelskiej odbyli briefing prasowy w Parlamencie Europejskim. Najważniejszą spośród poruszonych spraw była kwestia uchodźców. Przedstawiciele Platformy zadeklarowali, że poprzez samorządowców, prezydentów miast, marszałków województw oraz przy współpracy z Kościołem, będą podejmować działania mające na celu przyjęcie i udzielenie pomocy matkom z dziećmi z miejsc objętych wojnami. - Polska nie jest antyeuropejska. Polska zawsze była, jest i będzie solidarna - dodał przewodniczący Schetyna, nawiązując do ustaleń z 2015 roku, kiedy to Polska zdeklarowała się przyjąć uchodźców z obszarów wojennych, m.in. Syrii.

Poseł Rafał Trzaskowski mówił m.in.: mimo, że pani premier jest na szczycie europejskim, nie ma nic do zaproponowania Unii Europejskiej. W tych wszystkich kwestiach, które dzisiaj będą dyskutowane, polski rząd chowa głowę w piasek. Konsekwencje tego będą niestety bardzo poważne. Dodał, że PO chce te konsekwencje “niwelować” i ratować reputację Polski. Dlatego też wizyta przedstawicieli PO w Brukseli.

- Zachowanie PiS przynosi straty Polsce. Niedojrzała polityka wynikająca z braku doświadczenia, lenistwa, braku rozumnych, sensowych decyzji, ale też z braku ludzkiej przyzwoitości (…) Jesteśmy tutaj także dlatego, by reprezentować oraz bronić polskiego interesu, polską rację stanu, ponieważ nie robi tego ani rząd PiS, ani premier Szydło – mówił Grzegorz Schetyna zaznaczając, że należy pokazać także i to, że nie Polska i nie wszyscy Polacy wpisują się w ksenofobiczną politykę obecnego rządu i PiS.

W Konferencji prasowej udział brał także przewodniczący polskiej delegacji PO-PSL w PE, poseł Janusz Lewandowski oraz eurodeputowani PO.

Hanna Łuczkiewicz

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)