Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jubilaci u Szejnfelda w Brukseli

Redaktor admin on 1 Grudzień, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wizytą studyjną w Brukseli zakończyły się obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej. Na zaproszenie europosła Adama Szejnfelda przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z działalnością instytucji Unii Europejskiej – Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. W Brukseli spotkali się m.in. z Komisarz Elżbietą Bieńkowską oraz z byłym komisarzem, europosłem Januszem Lewandowskim.

- Jestem niezwykle zaszczycony, iż mogę powitać Państwa w stolicy Zjednoczonej Europy w roku, w którym Izba obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. To ostatnie ćwierćwiecze było niezwykle dynamicznym okresem, obfitującym w wiele wyzwań dla przedsiębiorców, na czele z budową gospodarki wolnorynkowej w naszym kraju oraz akcesją Polski do Unii Europejskiej. W moim przekonaniu rola organizacji gospodarczych w tych procesach jest nie do przecenienia. Przekazując na Państwa ręce gratulacje oraz wyrazy uznania, życzę Państwu dalszych sukcesów – podkreślił podczas spotkania eurodeputowany z Wielkopolski, który ma związek z Izbą niemalże od początku jej istnienia.

W ramach wizyty goście posła Adama Szejnfelda uczestniczyli w wielu spotkaniach, konferencjach i rozmowach, m. in. z posłem Januszem Lewandowskim, obecnie przewodniczącym delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim, a wczesniej Komisarzem ds. Budżetu UE. Wydarzeniem szczególnym, w którym mieli przyjemność brać udział Wielkopolanie, było spotkanie z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.

Oczywiście członkowie Izby zapoznali się z zasadami działalności PE oraz jego Komisji, brali tez udział w posiedzeniu tzw. malej sesji plenarnej Parlamentu europejskiego w Brukseli („duże sesje” odbywają się w Strasburgu).

W czasie spotkań i rozmów podejmowano sprawy związane nie tylko z funkcjonowaniem Unii Europejskiej i jej instytucji, w szczególności Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ale także dotyczące Brukseli, Belgii oraz szerzej, całej Europy. Jednym z palących tematów, będących przedmiotem wielu rozmów. Nie obyło się także bez rozmowy na temat wykorzystania funduszy unijnych z obecnej perspektywy finansowej. Pytano też jakie są perspektywy na przyszły budżet oraz alokację środków finansowych dla naszego kraju, w tym dla przedsiębiorców, po roku 2020.

***

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski jest organizacją samorządu gospodarczego i działa od 1992 roku. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.  Obecnie zrzesza około 110 firm z subregionu Wielkopolski Północnej. Członkami Izby są małe, średnie i duże firmy reprezentujące prawie wszystkie branże gospodarki. Izba jest największą instytucją samorządu gospodarczego w subregionie.

Celem działalności Izby jest wspieranie działań na rzecz rozwoju konkurencyjności gospodarki, reprezentowanie interesów przedsiębiorców w stosunkach z parlamentem, rządem, samorządami lokalnymi. Opiniuje projekty aktów prawnych, reprezentuje grupy przedsiębiorców czy też konkretne firmy przed instytucjami i urzędami występując w roli Rzecznika Przedsiębiorcy. Wspiera przedsiębiorczość opartą na wysokich standardach etycznych i uczciwej konkurencji, promuje produkty markowe, a także organizuje kursy i szkolenia.

Więcej informacji na temat Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej można znaleźć na stronie: http://igpw.pila.pl/.

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#Wielkopolska #WielkopolskaPółnocna #Gospodarka #Przedsiębiorczość #Rozwój #FunduszeUE #IGWP #Piła #Bruksela #ParlamentEuropejski #KomisjaEuropejska #UE #UniaEuropejska #AdamSzejnfeld #EPP #EPL #PO #PlatformaObywatelska

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)