epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Koalicja albo zielona trawka

Redaktor admin on 24 Październik, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Rozmowa z europosłem Adamem Szejnfeldem w „Minęła 8”, TVP Info (23.10.2017r. godz. 8:10). Wybrane cytaty:

Adam Szejnfeld: Kto nie pójdzie z nami, popełni samobójstwo polityczne.

Jeżeli ktoś jest odpowiedzialnym politykiem i zależy mu na przyszłej dobrej Polsce, to powinien szukać partnerów, szukać koalicjantów, tworzyć team. Żyjemy w czasach, kiedy wygrywa się zbiorowo. Indywidualizm jest bardzo dobry, ale nie w polityce.

Opozycja w Polsce powinna zjednoczy się przed wyborami i iść razem po zwycięstwo w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich.  Razem możemy wygrać, osobno przegramy (…).

W wyborach samorządowych priorytetem musi być kompetencja i możliwości wyborcze poszczególnych kandydatów, a nie partyjne parytety (…).

Na pewno Rafał Trzaskowski jest fantastycznie przygotowany do kandydowania oraz do tego, żeby być bardzo dobrym prezydentem Warszawy, ale jest też kilkoro innych działaczy PO, którzy mają równie dobre kompetencje (…).

Niebawem ogłosimy kandydatów na wszystkie największe miasta w Polsce, wtedy ogłoszone zostaną imiona i nazwiska, chcemy to ogłosić w styczniu. Mam nadzieję, że ten czas (do końca roku) pozwoli nam dowiedzieć się, kto chce iść z nami: Nowoczesna, PSL, SLD…  Jesteśmy obecnie na drodze tworzenia wielkiej koalicji. Ci, którzy z nami nie pójdą będą skazani na marginalizację na arenie politycznej, o ile w ogóle wejdą do parlamentu. Moim zdaniem dzisiejsza opozycja, ta demokratyczna, prorozwojowa, proeuropejska, jeśli się zjednoczy, to dostanie od Polaków premię za jedność (…).

„Totalna propozycja” Platformy Obywatelskiej dla samorządu terytorialnego jest totalna, bowiem jest kompleksowa i systemowa. Zgłoszone przez nas propozycje mają spowodować, że od strony prawnej, finansowej i faktycznej to obywatele, to społeczeństwo obywatelskie w demokratycznym państwie będzie miało zdecydowany wpływ na zarządzanie swoją małą ojczyzną – gminą, powiatem, samorządowym województwem!

Źródło: Informacja własna, TVP Info, KPPO.

Link:

https://www.tvp.info/34508175/od-kiedy-schetyna-zabral-sie-do-roboty-nasze-notowania-wzrosly

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

#PolskaSamorządna #TwojaPolska #Demokracja #Polityka #Polska #UE #PlatformaObywatelska #NewsPlatforma #ParlamentEU  #RacjonalnaPolska #AdamSzejnfeld #WolneMedia #Prasa #Media #ParlamentEuropejskiKoalicja albo zielona trawka

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)