Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Komisje europosła Szejnfelda

Redaktor admin on 3 Lipiec, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Adam Szejnfeld, Poseł do Parlamentu Europejskiego, podkreślał, że podczas pracy w Parlamencie Europejskim szczególnie interesować go będą sprawy związane z rozwojem gospodarczym, w tym wspieraniem małych i średnich przedsiębiorców oraz ochroną interesów konsumentów. Dlatego europoseł Szejnfeld będzie pracował w Parlamencie Europejskim w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów oraz Komisji Handlu Międzynarodowego.
Będę chciał kontynuować swoją dotychczasową działalność w polskim Parlamencie, ale już teraz w strukturach Parlamentu Europejskiego. Nie będzie to łatwe, bowiem zakres kompetencji oraz zadań komisji europejskich jest inny, ale i przynależność do tych komisji nie zależy tylko i wyłącznie od własnej chęci oraz swobodnego wyboru samego zainteresowanego. Tym bardziej jestem zadowolony, że moje oczekiwania i dotychczasowe osiągnięcia zostały przez koleżanki i kolegów nie tylko z delegacji polskiej, ale przede wszystkim z frakcji EPP oraz pozostałych frakcji docenione poprzez przydzielenie mi komisji parlamentarnych, które odpowiadają moim oczekiwaniom. Są to Komisie Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów oraz Handlu Międzynarodowego. Obie komisje wiążą się z ekonomią i gospodarką a także tworzeniem prawa, a więc ze wszystkim, czym zajmowałem się do tej pory – powiedział po głosowaniach w Parlamencie Europejskim europoseł Adam Szejnfeld.
Poniżej syntetycznie przedstawiamy zakres uprawnień i kompetencji komisji, w których zasiada poseł Adam Szejnfeld:
I. Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów
Komisja ma uprawnienia w zakresie m.in:
1. koordynacji na szczeblu Unii Europejskiej krajowych systemów ustawodawstwa w dziedzinie rynku wewnętrznego i w zakresie unii celnej, a zwłaszcza:
a) swobodnego przepływu towarów, w tym harmonizacji standardów technicznych,
b) swobody przedsiębiorczości,
c) swobody świadczenia usług, z wyjątkiem sektora finansowego i pocztowego;
2. środków mających na celu identyfikowanie i usuwanie potencjalnych barier w funkcjonowaniu rynku wewnętrznego;
3. wspierania i ochrony interesów gospodarczych konsumentów w kontekście ustanowienia rynku wewnętrznego, z wyjątkiem obszarów zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności.
II. Komisja Handlu Międzynarodowego

Komisja ma uprawnienia w zakresie kwestii związanych z tworzeniem i wdrażaniem wspólnej polityki handlowej Unii Europejskiej oraz jej zewnętrznymi stosunkami gospodarczymi, a w szczególności:
1. stosunków finansowych, gospodarczych i handlowych z krajami trzecimi i organizacjami regionalnymi;
2. środków harmonizacji technicznej lub standaryzacji w dziedzinach objętych instrumentami prawa międzynarodowego;
3. stosunków z właściwymi organizacjami międzynarodowymi oraz z organizacjami wspierającymi integrację gospodarczą i handlową na poziomie regionalnym poza Unią;
4. stosunków ze Światową Organizacją Handlu, również w jej wymiarze parlamentarnym.
5. Komisja pozostaje w kontakcie z właściwymi delegacjami międzyparlamentarnymi i delegacjami ad hoc w zakresie gospodarczych i handlowych aspektów stosunków z krajami trzecimi.
Źródło: inf. własna oraz Parlament Europejski
Marta Łasak
asystentka posła Adam Szejnfelda
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)