Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Konferencja senatorów Koalicji Obywatelskiej

Redaktor admin on 1 Luty, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Obniżenie cen gazu, zmniejszenie cen energii, paliw oraz innych towarów i usług, ocena i wielkopolskie poprawki do budżetu na 2022 rok, przebieg prac Komisji Nadzwyczajnej ds. Pegasusa oraz zapowiedź stanowiska opozycji wobec „Lex Czarnek” – to tematy konferencji prasowej wielkopolskich senatorów Koalicji Obywatelskiej. W konferencji udział wzięli: Marcin Bosacki, Adam Szejnfeld, Jadwiga Rotnicka, Ewa Matecka, Janusz Pęcherz i Paweł Arndt.

Senator Adam Szejnfeld zaprezentował poprawki, które przygotował w imieniu Koalicji Obywatelskiej do tzw. ustawy gazowej, które miały obniżyć ceny gazu wszystkim obywatelom, w tym mikroprzedsiębiorcom, mieszkańcom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, klubom sportowym, niepełnosprawnym, czy organizacjom działającym na rzecz przyrody, schroniskom dla zwierząt, albo działkowiczom, a także samorządom, w tym zakładom transportu miejskiego, czy strażom miejskim. Wszystkie te poprawki zostały przez PiS odrzucone w Sejmie – poinformował senator Adam Szejnfeld.

Senator Paweł Arndt omówił z kolei ustawę budżetową oceniając, iż budżet na 2022 rok w chwili jego uchwalenia już jest nierealny do wykonania. I w tym przypadku PiS w Sejmie odrzucił wszystkie Senackie wielkopolskich senatorów poprawki mające na celu jego poprawę, m.in. poprzez zwiększenie dotacji dla NFZ o 20 mld, przeznaczenie dodatkowych 10 mld na transformację energetyczną, czy 6,5 mld złotych na podwyżki dla nauczycieli. Mówiły o tym także panie senator Jadwiga Rotnicka i Ewa Matecka, wymieniając również przykłady poprawek lokalnych i regionalnych, w tym na przykład poprawki na rzecz budowy trasy S11, rewaloryzacji brzegów Warty w Poznaniu czy finansowania ścieżek rowerowych. Poprawkę dotyczącą ścieżek rowerowych w Wielkopolsce składał senator Adam Szejnfeld.

Senator Janusz Pęcherz omówił natomiast ustawę zwaną „Lex Czarnek” i zapowiedział, iż Koalicja Obywatelska będzie optowała za jej całkowitym odrzuceniem, a senator Marcin Bosacki, podsumowując konferencję, przedstawił stan prac w Komisji Nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus, której jest przewodniczącym, przedstawiając jednocześnie plany komisji na najbliższe posiedzenia.

W pytaniach dziennikarzy pojawił się jeszcze jeden temat, mianowicie rola Polski w zażeganiu potencjalnego zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. Uczestnicy konferencji skrytykowali postawę rządu PiS, szczególnie udział premiera Mateusza Morawieckiego w tzw. spotkaniu madryckim, oceniając je jako antyunijne, antynatowskie, antyukraińskie, a konsekwencji tego i jako antypolskie, bowiem wolność Ukrainy oraz silny udział Polski w strukturach NATO i Unii Europejskiej, to – jak określili senatorowie M. Bosacki i A. Szejnfeld – polska racja stanu.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#DożyznaPiS #drozyznapis #gaz #SokCen #PolskiŁad #RuskiWał #Budżet #Budżet2022 #Gospodarka #Przedsiębiorczość #VAT #OchronaZdrowia #SenatRP #Senat #PoprawkiDoBudżetu #Wielkopolska #Piła #Polska #S11 #ŚcieżkiRowerowe #Pegasus

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)