Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Lubasz – spotkanie z posłem Szejnfeldem

Redaktor admin on 24 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld spotkał się z uczniami Zespołu Szkół im. Jana Paderewskiego w Lubaszu. Tematem spotkania były aktualne wydarzenia na arenie międzynarodowej oraz w Polsce. Prócz uczniów, obecne było również grono pedagogiczne wraz z dyrekcją, która przygotowała spotkanie z jednym z czołowych posłów Platformy obywatelskiej. Podczas wykładu i debaty, z pierwszej ręki można było się również dowiedzieć o pracy Parlamentu.

Spotkanie obejmowało swą tematyką głównie problemy związane z oświatą, edukacją, planowaniem życia i osiągania szczęścia w tym, co się robi. Nie zabrakło też czasu, aby porozmawiać o gospodarce kraju i Europy. Druga część spotkania była poświęcona rozmowie. Poseł odpowiadał na pytania dotyczące przyszłości naszego kraju oraz przyszłości młodych ludzi, którzy za kilka lat wejdą w dorosłe życie. Całe spotkanie przebiegło w niezwykle przyjaznej atmosferze.  Zebrani uczniowie wraz z nauczycielami chętnie słuchali posła, a on sam, co jakiś czas opowiadał anegdoty związane z jego codziennymi obowiązkami poselskimi, robiąc tym samym przerwy w omawianiu obecnej sytuacji w kraju i na świecie.

Cieszę się, że zebrało się tylu uczniów. Mogłoby się wydawać, że młodych ludzi nie interesują sprawy, które tu dziś poruszyliśmy, ale Wasza obecność świadczy o czymś zupełnie przeciwnym. Polskie społeczeństwo jest coraz lepiej wykształcone i rozwijając się chce dorównywać tym zachodnioeuropejskim. Dzisiejsze spotkanie wyraźnie pokazuje, że to prawda, mówił poseł.

Wizyta posła była doskonałym sposobem na przedstawienie uczniom aktualnych wydarzeń, nieco inaczej niż w telewizji, prasie, czy radiu. Poseł Szejnfeld potrafił w bardzo przystępny sposób przedstawić zagadnienia, które związane są z niezwykle ważnymi wydarzeniami rozgrywającymi się aktualnie na świecie i w Polsce.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)