Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Magdalenka – spotkanie z posłem Szejnfeldem

Redaktor admin on 22 Kwiecień, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Deklaracja Rzymska, Biała Księga UE, Brexit, przyszłość Polski w UE, NATO a bezpieczeństwo Europy, międzynarodowa migracja, USA, Rosja, Chiny…. To tylko niektóre tematy, jakie wypełniły spotkanie w Magdalence Adama Szejnfelda, posła do Parlamentu Europejskiego z mieszkańcami gminy Lesznowola. Oczywiście w debacie nie zabrakło także wątków polskich. Moderatorem dyskusji był pan redaktor Maciej Zakrocki, a jej uczestnikami m.in. samorządowcy, z panią Wójt Marią Jolanta Batycką Wąsik na czele, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów, członkowie Platformy Obywatelskiej i Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, członkowie organizacji pozarządowych, studenci…

Strasburg, Bruksela, ale przede wszystkim Poznań, Piła, Kalisz, Leszno, Konin, czy inne miasta i miejscowości w Wielkopolsce, to miejsca, gdzie można umówić się z posłem Adamem Szejnfeldem. Ale spotyka się on i rozmawia z ludźmi nie tylko w swoim okręgu wyborczym. Dlatego wcześniej mieliśmy na przykład spotkania w Warszawie, w Łodzi, czy w Kutnie, a ostatnio w Magdalence, gmina Lesznowola, powiat piaseczyński na Mazowszu.

Głównymi tematami debaty była Deklaracja Rzymska, Biała Księga UE, Brexit, nowa perspektywa finansowa UE, NATO a bezpieczeństwo Europy, międzynarodowa migracja…. Nie mniej ważne dla uczestników rozmowy okazały się sprawy polityczne, gospodarcze i z zakresu bezpieczeństwa na świecie, dlatego rozmawiano również o obecnej polityce takich mocarstw jak USA, Rosja czy Chiny. Dużo czasu rozmówcy poświecili również sprawom przyszłość Polski, w tym w strukturach Unii Europejskiej. Nie mniej istotna jednak dla uczestników spotkania była sprawa wizerunku i obecnego statusu naszego kraju w UE, zwłaszcza w czasie trwania procesu oceny stanu praworządności w Polsce. Moderatorem dyskusji był dziennikarz radiowy i telewizyjny, pan red. Maciej Zakrocki.

Zdjęcia: własne oraz Foto. Kazimierz Marczuk.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)