Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Manifestacja jedności w Grodzisku Wielkopolskim

Redaktor admin on 6 Styczeń, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

PiS jednoczy opozycję. W dniu 5 stycznia br. w Grodzisku Wielkopolskim spotkali się członkowie i działacze partii oraz środowisk opozycyjnych wobec PiS. Obecni byli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Komitetu Obrony Demokracji, wielkopolscy samorządowcy, a także ludzie niezrzeszeni, ale przywiązani do idei wolności i demokracji z trzech powiatów Wielopolski zachodniej: Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla oraz Wolsztyna. Zebranie zorganizowało Koło Platformy Obywatelskiej w Grodzisku Wlkp. w formie spotkania noworocznego. Wszyscy w swoich wystąpieniach manifestowali sprzeciw wobec polityki PiS niszczącej dorobek Polski ostatniego ćwierćwiecza. Głównym gościem zebranych był europoseł Adam Szejnfeld, szef Okręgu Pilskiego PO, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce.

Dzisiejszy dzień pokazuje, że potrafimy być razem ponad politycznymi, ideologicznymi czy programowymi podziałami. Łączy nas bowiem wspólne stanowisko sprzeciwu wobec zła, zła, które niszczy demokratyczne osiągnięcia ostatniego ćwierćwiecza. Mamy początek 2017 roku, ale wielu z nas ten czas przypomina okres zniewolenia przez PRL, które wspominaliśmy z ohydą tak niedawno temu, w związku z 35 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wiele pokoleń Polaków po drugiej wojnie światowej musiało walczyć z komuną, abyśmy zaczęli się cieszyć wolnością w 1989r i zacząć budowanie demokracji, jakiej jeszcze w pełnym zakresie właściwie nigdy w Polsce nie myślimy. Udało się, ale w jeden rok zostało obrócone w perzynę niemalże wszystko, co stworzyliśmy od tamtego czasu. Dzisiaj więc znów musimy zapomnieć kto skąd jest i odpowiedzieć sobie tylko na jedno pytanie: w jakiej Polsce chcemy żyć, w jakiej Polsce chcemy, aby żyły nasze dzieci? W wolnym kraju wolnych ludzi, czy w kraju ponownie rządzonym przez autorytarną władzę nieliczącą się ze zdaniem Polaków? – mówił mi.in. poseł Adam Szejnfeld. W podobnym tonie na zabraniu występowali przedstawiciele wszystkich reprezentowanych partii politycznych i środowisk obywatelskich.

Noworoczne spotkanie w Grodzisku było doskonałą okazją do podsumowania minionego roku w kraju oraz w regionie. Wszyscy zgodnie życzyli sobie, aby bałagan i chaos jaki zaoferował PiS w 2016 został zakończony. Uczestnicy, szczególnie samorządowcy, nie kryli obaw co przyniesie 2017r. Zaniepokojenie jest tym bardziej uzasadnione, gdyż ciągle nie wiadomo, co będzie z reformą edukacji, a z powodu wątpliwie dotyczących przyjętego budżetu państwa, mogą powstać poważne problemy z uzyskaniem pieniędzy z funduszy unijnych.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)