Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Marszałek Komorowski w Pile i Chodzieży

Redaktor admin on 8 Czerwiec, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wizyta Marszałka Bronisława Komorowskiego w Pile i Chodzieży przebiegała według napiętego harmonogramu. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta spędził w naszym Regionie jedynie sobotnie popołudnie, jednakże patrząc pod kątem ilości spotkań z wyborcami, przedstawicielami władz samorządowych oraz przedsiębiorcami można odnieść wrażenie, że jego pobyt w północnej Wielkopolsce trwał o wiele dłużej. Marszałkowi Komorowskiemu towarzyszył w roli gospodarza poseł Adam Szejnfeld.

Marszałek Komorowski swój pobyt na ziemi pilskiej rozpoczął od wzięcia udziału w Rodzinnym Pikniku Lotniczym zorganizowanym już po raz drugi przez pilski Areoklub. W przerwie między pokazami lotniczymi kandydat PO na prezydenta zwrócił się do zgromadzonych na terenie pilskiego lotniska.

Inaugurując swe wystąpienie, Marszałek Komorowski odniósł się do swoich więzi z regionem pilskim: Cieszę się, że mogę się dzisiaj z Wami spotkać. Przyjechałem do Was, jako Marszałek Sejmu, ale także, jako kandydat na Prezydenta Polski. Byłem posłem Ziemi Pilskiej, tutaj było moje biuro poselskie, w którym spotykałem się z mieszkańcami Piły. Czuję się z Piłą i ziemią pilską szczególnie ze względu te wspólne lata związany, toteż tym bardziej zależy mi na Waszym poparciu w czekających nas wyborach głowy państwa.

Ponadto Marszałek Komorowski, który notabene przyleciał do Piły samolotem, poruszył niezwykle ważną kwestię rozwoju pilskiego lotniska, wspierając tym samym tą słuszną ideę, której zwolennikiem jest także poseł Adam Szejnfeld.  Co warte podkreślenia, Marszałek zwrócił uwagę na szerszy wymiar tej inwestycji – Przejęcie lotniska przez samorząd pilski od Agencji Mienia Wojskowego to dobry początek. Ale niezwykle ważne są inwestycje w tereny około lotniskowe. Wiem, że obecnie trwają ustalenia dotyczące przekazania samorządom także tych terenów. Ponadto uważam, że utworzenie tutaj Specjalnej Strefy Ekonomicznej ułatwi powstawanie firm i przedsiębiorstw, które pomogą samorządowi finansować i utrzymać lotnisko.

Kolejnym punktem w kalendarzu wizyty w Pile była konferencja prasowa oraz spotkanie z mieszkańcami miasta w pilskim Młodzieżowym Domu Kultury, co stanowiło okazję dla wszystkich zainteresowanych do osobistego zadania pytania kandydatowi PO na prezydenta.

Następnie Bronisław Komorowski udał się do Chodzieży, gdzie, podobnie jak to miało miejsce w Pile, zwrócił się z wystąpieniem do mieszkańców, tym razem zebranych z okazji odbywających się w mieście jubileuszowych targów organizowanych przez Chodzieski Klub Gospodarczy (ChKG). Marszałek uhonorował zwycięzców tegorocznej edycji targów, a także wręczył puchar Marszałka Sejmu RP w Mistrzostwach Polski w Regatach Żeglarskich w Klasie Omega. Sam też otrzymał nagrody i podziękowania – Złotą Odznakę Chodzieskiego Klubu Gospodarczego (do tej pory, przez 15 lat otrzymali ja tylko prof. Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz poseł Adam Szejnfeld). Marszałek Sejmu otrzymał także tort urodzinowy, którym podzielił się z zebranymi uczestnikami targów i regat.

Szczególnym symbolicznym i bardzo sentymentalnym podarunkiem była płyta DVD, jaką otrzymał Marszalek B. Komorowski i poseł A. Szejnfeld z rąk starosty chodzieskiego Mirosława Juraszka. Płyta ta bowiem zawiera zapomniany film z 1993 roku dokumentujący odbudowę przez ówczesnego burmistrza Szamocina – Adama Szejnfelda – Pomnika Wolności poświeconego Powstańcom Wielkopolskim oraz udziału ówczesnego wiceministra Obrony Narodowej – Bronisława Komorowskiego – w uroczystościach odsłonięcia tego pomnika.

Krzysztof Andrzejczak

asystent posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)